De Ster BOUWERIJ Nieuwkuyk vi;PMOU WHISK I champagne Café-restaurant/bar-dancing De Ster in Nieuwkuyk, ongeveer halver wege Den Bosch en Waalwijk, is een unicum in Nederland. Om ver schillende redenen. In goed vijftien jaar uitgegroeid van een klein, on beduidend dorpscafé tot een mas sa-trefcentrum, dat niet alleen re gionaal maar ook landelijk een gro te bekendheid geniet, is één reden. Een andere is de bieromzet (Am- stel), die zich in die jaren meer dan vertienvoudigde (van 120 naar 1300 hl) en die dit jaar naar verwacht wordt de 1800 hl benaderen of be reiken zal. Een zeer karakteristieke reden is het feit dat de exploitatie van dit bedrijf op twee totaal ver schillende pijlers rust, de weekend dancing en het bustoerisme. Het laatste wil zeggen dat groepen re creanten uit het hele land, die per bus hun dagje-uit maken, een be zoek aan De Ster als dé afsluiting van hun trip beschouwen. Gedurende het seizoen treden elke avond groepen op van drie tot vier man, terwijl in de weekends lande lijk bekende orkesten en artiesten elkaar afwisselen met muziek en zang in het populaire genre. Ter vermijding van conflicten tus sen de bustoeristen en het week- endpubliek werd enige tijd geleden besloten voor de danslustigen een aparte accommodatie te bouwen. De dancing Arena, die in februari van dit jaar werd opgeleverd, is het meest spectaculaire onderdeel van het complex, dat een totale op pervlakte van 1800 m2 heeft, gewor den. De 650 meest vaste zit plaatsen zijn, op verschillend ni veau, aan drie zijden om de dans vloer gegroepeerd. De zaal, die ruim 750 rrr groot is, heeft een to neel met uitschuifbaar podium, waardoor het contact tussen pu bliek en artiesten nog versterkt wordt. Verspreid tussen de zitplaat sen liggen vijf bars, die elk over een eigen kelder beschikken. Aan de dancing zijn verder verschillende ruimten als foyer, garderobe, toilet- tengroep en souvenirshop verbon den. Tijdens de dansexploitatie is de zaal geschikt voor maximaal 1400 personen. De aanblik die deze, het best als een „hedendaagse tempel van de moderne muze" te omschrijven zaal door de feeërieke verlichting, de warmrode bekleding en de amfitheatersgewijze indeling biedt, tart elke speelse beschrijving. De Arena-dancing, met zijn 650 zitplaatsen, vijf bars en de amfitheatersgewijze indeling het pronkstuk van De Ster. Ook de kleurenfoto's kunnen slechts een benadering van de werkelijk heid zijn. De bouw van deze unieke dancing vormde de voorlopige afslui ting van een zestal uitbreidingen, waarbij vooral de zaalaccommoda tie steeds toenam. Na de zesde uitbreiding werd in 1970 het aan- Activiteiten van het Heineken bouwbureau. Inlichtingen bij de gewestelijke verkoopkantoren. Doorkijkje in het overige deel van de zaal. Links een van de bars. 20

Heineken - Tap en Schap | 1973 | | pagina 20