Ballering B.V., Heenvliet Op de betonnen vloer is een Hicon-vloer aangebracht, waardoor een zeer sterk en glad oppervlak is verkregen. Een aantal rolcontainers, gereed voor verzending, met op de achtergrond enkele van de kleinere, dubbele deuren. Deze zelfbedieningsgroot handel is het tweede be drijf van Ballering B.V., waarvan het andere in Honselersdijk gevestigd is. De heer H. W. Ballering startte in 1955 als grossier met de overname van een groothandel in boter, mar garine en vetten. Met het geleidelijk in- en opvoeren van het levensmiddelenas sortiment groeide het be drijf, dat aanvankelijk te Naaldwijk gevestigd was, De achterzijde van de zb-groothan- del. Voor de interne goederen verwerking maakt men ge bruik van een flink aantal verschillende trucks en stapelaars. Het wagenpark voor de uit gaande expeditie heeft een capaciteit van 120 ton. Er is een kleine werkplaats voor het onderhoud van de containers en de diver se trucks. Het verzorgingsgebied van De diepvriescel (400 m3) heeft een extra grote deur gekregen. Gedeelte van de buikopslag van bier en frisdranken, waar de pal lets soms vier hoog staan opgesta peld. Sperwer Ambacht omvat Zuid-Holland, Zeeland en westelijk Noord-Brabant met in totaal ongeveer tweehonderd afnemers. Voor de fakturering wordt via datatransmissie ge bruik gemaakt van de cen trale computer in De Bilt. beide kanten, die 400 cm3 groot is. Het laadperron voor de aanvoer van goederen en de afvoer van emballage is voorzien van vijf elek trisch bediende roldeuren. Het beladen van de eigen vrachtwagens vindt plaats via acht dubbele deuren van klein formaat. Voor af- haalgoederen is een spe ciale deur te bereiken via een kleine oprit. In de nieuwe vestiging zijn negentig mensen werk zaam. Zij hebben onder meer een fraaie kantine ter beschikking, die tevens als vergaderruimte kan dienen. Voor de inrichting van de keuken werd gebruik ge maakt van adviezen van het Heineken bouwbureau. Ook bij Sperwer Ambacht maakt bier een belangrijk onderdeel van het assor timent uit. Het aantal van 100.000 kisten, dat in 1969 bereikt werd, is inmiddels reeds meer dan verdub beld. 17

Heineken - Tap en Schap | 1973 | | pagina 17