Sperwer Ambacht, H.I. Ambacht onder nieuw dak ■■«i min if Onder nieuw dak beteken de in dit geval tevens alles onder één dak. Destijds moest naar een nieuwe vestigingsplaats worden uitgezien, niet alleen om dat de ruimte in Schiedam te klein was geworden, maar ook omdat Sperwer in Breda een bedrijf had verworven. Het werd ten slotte Hendrik Ido Ambacht, dat voldoende ruimte en bovendien een gunstige lig ging bood. Op een stuk grond van ruim 19.000 m2 verrees hier een fors be drijfspand met een opper vlakte van bijna 6800 m2. De dienstruimten en de kantoren (op de verdie ping) nemen samen onge veer 1400 m2 in beslag. Doordat de bedrijfsvloer 60 cm omhooggebracht en het expeditieterrein 65 cm uitgegraven werd, ontstond een perronhoogte van 1.25 m. Het bedrijf beschikt over een vleeswarenafdeling met koelcel (60 m2), een kaasafdeling met een op slagcapaciteit van 10 ton en een diepvriescel, voor zien van een extra grote deuren palletstellingen aan Gezicht op het bijna 6800 m2 grote distributiecentrum van Sperwer Am bacht. Gedeelte van de grote koelcel voor groenten en fruit. beschikt over een grote koelcel voor groente en fruit, een diepvriescel voor vlees en vleeswaren en drie bananencellen. Het bedrijf, waarin 23 mensen werken, is van oorsprong een bedieningsgroothandel met Noordlimburg als ver zorgingsgebied. Kortgeleden heeft men daarnaast het zb-systeem ingevoerd. Voor het transport van de bestellingen van de 150 af nemers zijn zes vrachtwagens met een totaalcapaciteit van 40 ton in bedrijf. Op 8 mei vond de officiële opening van het nieuwe groot handelscentrum plaats. Het totale terrein is 10.000 m2 groot, zodat de mogelijkheid tot uitbreiding in voldoende mate aanwezig is. Bovendien is de nieuwe vestiging gunstig gelegen aan een knooppunt van wegen. Ook hier geldt: snelle zelfbediening dankzij een overzichtelijke uitstalling van de artikelen. In de levensmiddelenhal is voor de vleeswaren en dergelijke een flinke ruimte aan koeling en diepvries uitgetrokken. 16

Heineken - Tap en Schap | 1973 | | pagina 16