A. Smets Zonen B.V., Venlo onder nieuw dak Even buiten Venlo staat het nieuwe groothandelsgebouw van A. Smets Zonen. De naam Smets heeft in de handelswereld van Venlo al ruim een halve eeuw een bekende klank. Het huidige bedrijf is ontstaan uit een groente- en fruitgrossierderij, die kort voor de laatste oorlog zijn assortiment met levensmiddelen begon uit te breiden. Na de oorlog groeide het bedrijf uit tot een volledige levensmiddelengrossierderij, gevestigd in het centrum van Venlo. Op den duur werd de ruimte daar (1000 m2) te klein en aangezien er geen uitbreidingsmogelijkheden waren, be sloot men buiten de stad een nieuw pand neer te zetten. Aan de Horsterweg verrees een fraai pand van 2600 m2, een Brug-groothandelcentrum (men is reeds twaalf jaar lid van de Brug Centrale), waarin nog steeds voor een belangrijk deel (700 m2) handel in groenten en fruit ge dreven wordt. Deze afdeling ligt voorin het gebouw en Voorin het pand ligt de afdeling groenten en fruit. Grote borden wijzen de afnemers de weg naar de diverse produktgroepen. markt ongetwijfeld een ideale voorzieningsbron en een bijzonder nuttig informatiecentrum voor de afnemers in de kleinhandel en horeca, alsmede voor de inkopers van de grootkeukenbedrijven. Het verkoopoppervlak van de nieuwe BRUG-vestiging is ongeveer 3000 m2 groot en daarop zijn niet minder dan 15.000 verschillende artikelen voor de kleinhandel en de horecasector overzichtelijk uitgestald. De routing door de verkoophal is zodaning opgezet, dat de bezoekers telkens in één oogopslag alle produktgroepen kunnen overzien. Voor horeca-ondernemers en inkopers voor grootkeuken-bedrijven is een aparte afdeling ingericht waar zijn alle ingrediënten voor keuken en buffet kunnen betrekken. De bedrijfshal is rondom van een royale luifel voorzien, zodat ook het inladen van goederen overdekt kan plaats vinden. Direct voor de grossiersmarkt is een zeer grote parkeer ruimte aanwezig. De verbindingen met Eindhoven, Veld hoven en via de E-3 met het omliggend gebied zijn uit stekend. Gebr. Van Hoeckel heeft een grote klantenkring (onge veer tweeduizend afnemers), die voornamelijk uit de om geving (het gebied met een straal van 20 km rond Eind hoven) komen. In het zb-groothandelscentrum te Veldhoven zijn in totaal 32 mensen werkzaam. 15

Heineken - Tap en Schap | 1973 | | pagina 15