CHAMPIONS TAVERN GEOPEND d'e^hlngt! de Champ'0ns Tavern 9eeft u een aardig beeld van de sfeer, ontving, was Whitbread vertegenwoordigd door een delegatie onder leiding van Mr. R. Farrington, directeur van Whitbread International en lid van de raad van bestuur. Namens ons concern waren de heren A. H. Heineken, voorzitter van de raad van bestuur en J. van der Werf, voorzitter van de Commerciële Divisie aanwezig. Momenteel staat Whitbread derde in de rij der grote brouwerijen in Engeland. Het huis Whitbread stamt uit het jaar 1742. Het aantal brouwerijen in eigendom be draagt achttien, terwijl er meer dan negenduizend horeca bedrijven over heel Engeland en Wales verspreid zijn Van links naar rechts Mr. Farrington, de heer A. H. Heineken, Mr M E Pommerand en de heer J. van der Werf. In de voormalige Heineken Hoek aan het Leidseplein in Amsterdam, werd op 28 maart de nieuwe pub van Whit bread, de Champions Tavern, door de heer J. van Praag, voorzitter van Ajax, geopend. De Champions Tavern staat helemaal in het teken van de sport. Voorop staat de voetbalsport, die immers in Nederland nog meer dan in Engeland als nationale sport gezien wordt. Zoals bekend staan Heineken en Whitbread in nauwe relatie met elkaar. Zo wordt onder meer Heineken bier in licentie in de brouwerij van Whitbread in Luton ge brouwen. De Whitbread brouwerijen hebben over de hele E.E.G. al meer dan honderd pubs, die aan de naam en het bier van Whitbread gebonden zijn. Deze pub is echter de eerste met een Engelse exploitant aan het hoofd. Het origineel uitgevoerde menu (in de vorm van een krant) biedt vele mogelijkheden. Zo kunnen typisch En gelse gerechten gecombineerd worden met Hollandse specialiteiten. De meeste gerechten dragen de naam van bijvoorbeeld een voetbalteam of een voetbalevenement. Bij de opening van deze Whitbread pub, waarbij elke gast als herinnering een Whitbread tankard (in miniatuur) Het decor van de pub is in de voetbalsfeer gehouden, waarbij tekeningen en foto's van voetbalteams en kam pioenen de muren sieren. Opvallend contrast geven de fotos van de vedetten van rond de eeuwwisseling met de voetballers van deze tijd. De naam Whitbread is van oudsher verbonden geweest met de sport. Diverse spor ten zoals zeilen, paardesport, golf en de wielersport worden financieel door deze brouwerij gesteund. Whit bread is er trots op dat de Champions Tavern zo n goede relatie met Ajax tot stand heeft gebracht. Het zal onge twijfeld een ontmoetingscentrum worden, waar de vele aanhangers van deze club elkaar onder het genot van een Engels of Hollands glaasje zullen vinden. Men is erin geslaagd de pub volledig in Engelse stijl te houden, waarbij oude balken en panelen en ruw pleister werk werden gebruikt om de juiste sfeer te creëren. Er worden vier verschillende bieren van Whitbread ge schonken, Whitbread Pale Ale, Mackeson, Whitbread Brewmaster en Campbells Scotch Ale. Wie het bij een Hollands biertje wil houden kan ook Heineken bier verkrijgen. Ho ,=m°rkant- Va" de- ChamP'ons Tavern biedt een niet alledaags gezicht- don hTr o Z'Jk V|°0rZ'e.A/uVau ee," schMderi"g in voetbalstijl met in het mid- den het symbool van Whitbread, een hertekop. De eerste contacten van Heineken met het Whitbread concern dateren uit 1961. We kunnen wel stellen, dat in de tussenliggende periode de banden tussen de beide concerns zeer stevig aangehaald zijn, waarvan ook deze Champions Tavern een overtuigend bewijs mag zijn. 4

Heineken - Tap en Schap | 1973 | | pagina 4