«gas pss issssss mmrn' ■ilüi Volop bedrijvigheid. Links op de achtergrond het kantoor in aanbouw, rechts het keldergebouw. Het planten van de eerste boom op het terrein van de nieuwe brouwerij te Zoeterwoude. UITERLIJK Wandelend of rijdend over het bouwterrein kan men zich al een vrij duidelijk beeld vormen hoe het er in de toe komst zal gaan uitzien. Ten westen van de Weipoortse Vliet is een aantal wegen reeds geasfalteerd. Alle wegen en straten zijn inmiddels van een naam voorzien. De totale lengte van het wegennet bedraagt op het ogenblik ruim vijf kilometer. Er is reeds een schuchter begin gemaakt met de aanleg van de grote, rijkelijk van bomen te voorziene parkeer plaats, die een capaciteit van ruim 450 auto's zal hebben. De gebouwen zelf krijgen een eigen en eigentijdse „ver siering". In de gevels wordt rondom alle ramen een in drie kleuren oranje, blauw en geel uitgevoerde tegelbekleding aangebracht. Deze grote kleurvlakken vormen niet alleen een speels element, maar hebben ook een praktisch doel, namelijk het (gemakkelijk) schoon houden van de gevels. Spelevaren op de Weipoortse Vliet met een industrie-in-wording op de achtergrond. Links het kelder-/dienstgebouw, rechts een gedeelte van de bottelarij, op de achtergrond het silogebouw. PRODUKTIE In een voor de buitenstaander verbluffend snel tempo wordt gewerkt aan de voltooiing van de eerste fase van dit reusachtige project. Als eerste installatie moet de energiedienst eind dit jaar bedrijfsklaar zijn. Enkele maanden daarna gaat de bottelarij proefdraaien, zodat over ongeveer een jaar na nu de eerste flessen heerlijk, helder Heineken de bottellijnen zullen verlaten. Het hier voor benodigde bier zal voorlopig nog worden aange voerd. Eind 1974, wanneer het brouwhuis in gebruik wordt genomen, zal de bierstroom snel aanzwellen tot anderhalf miljoen hectoliter, bijna het zesde deel van de uiteindelijke capaciteit. ■■•■■■■■■■■■■■■■■■■a ■■«■■■■■■■■■■■«■■■a Rondom alle ramen van de bedrijfsgebouwen wordt een tegelbekleding in de kleurencombinaties oranje/blauw en oranje/geel aangebracht. Een aantal van onze commerciële medewerkers maakte onlangs kennis met de nieuwe brouwerij-in-aanbouw. 3

Heineken - Tap en Schap | 1973 | | pagina 3