BROUWERIJ ZOETERWOUDE KRIJGT GESTALTE Momentopname van reusachtig project r J brouwhuis, energiedienst en kelder-/dienstgebouw de ruwbouw in zijn laatste stadium verkeerde. Van de leg- kelder was de staalconstructie gereed, terwijl het aan de buitenzijde afwerken van de bottelarij gelijke tred hield met het plaatsen van de laatste staalconstructies voor dit gebouw. Inmiddels is begonnen met de fundering voor de grote gisttanks, die vertikaal in de open lucht zullen wor den opgesteld. Hard gewerkt wordt ook aan de rein- waterkelder en aan de afvalwaterzuiveringsinstallatie. Voor wat de twee vleugels van het kantoorgebouw betreft is men nog in de ruwbouwfase. Het kantoor krijgt voorlopig een L-vorm met de mogelijkheid het later tot een carré uit te bouwen. Over de Weipoortse Vliet, die het 78 ha grote terrein doorsnijdt, zijn twee bruggen geprojecteerd. De Zuidbrug is reeds klaar, terwijl de Noordbrug in aanbouw is. Dit laatste gebeurt ,,op het droge", waarna de loop van de Weipoortse Vliet enigszins verlegd zal worden. Van de totale oppervlakte zal uiteindelijk een derde bebouwd worden. Daarvan is voor de eerste fase onge veer 12 ha in beslag genomen. Alleen al voor de afval waterzuiveringsinstallatie werd 4 ha gereserveerd, dat is een even grote oppervlakte als nu door de huidige brou werij in Rotterdam wordt ingenomen. NATUUR EN TECHNIEK Al direct bij de opzet van de plannen voor het nieuwe brouwerijcomplex heeft het landschappelijk aanzien van het toekomstige terrein bijzonder veel aandacht gehad. Op de maquette is dan ook reeds in grote lijnen te zien, dat het terrein en de gebouwen door veel groen zullen worden omzoomd. In het het kader hiervan werd woens dag 28 februari jl. de eerste spade in de grond gestoken en de eerste boom, een Prunus Avium of Zoete Meikers, geplant. Met deze aanplant in een nog vroeg stadium van de bouw werd de grote betekenis, die aan het land schappelijk karakter van het brouwerijcomplex wordt gehecht, nog eens onderstreept. Na verloop van tijd zullen grote boom- en heesterpartijen, afgewisseld door uitgestrekte grasgordels, de techniek op natuurlijke wijze onderbreken en omlijsten. Om te beginnen worden alleen al dit jaar 300 bomen en 23.000 heesters geplant. Op het terrein van de nieuwe Heineken brouwerij te Zoeterwoude, waar hard gewerkt wordt aan de eerste fase van het totale tien-miljoen-hectoliter-plan, beginnen de verschillende gebouwen en constructies zich reeds nadrukkelijk af te tekenen. De eerste fase beoogt een begincapaciteit van anderhalf miljoen hectoliter per jaar. Mede dank zij de strakke planning, waarbij het zachte weer van de afgelopen winter als meevaller dankbaar geaccepteerd werd, verlopen de werkzaamheden „vol gens het boekje". Gezicht op het hart van de brouwerij. Links op de voorgrond een stukje van het brouwhuis, rechts daarvan de energiedienst. Daarachter in het midden het dienstgebouw en het keldergebouw. Rechts op de achtergrond de eerste bouwlagen van het kantoor. MOMENTOPNAME De stand van zaken tijdens deze momentopname begin april was zo, dat van een aantal bedrijfsonderdelen als INHOUD Brouwerij Zoeterwoude krijgt gestalte 2 Champions Tavern geopend 4 Presentatie op z'n paasbest 5 Hoppe-in-'t-nieuw goed ontvangen 6 SiSi Sinas, een kwaliteitsprodukt met een agressief actieprogramma 8 Seven-Up nu ook in literfles 9 Montilla 10 Armagnac 11 Beurzen 12 Amstel-Goldrace 13 Onder nieuw dak 14 I.C.N.-leden te gast bij Heineken 19 Etalages en displays in carnavalssfeer 20 Leven in de bouwerij 22 Nieuws allerlei 26 „Sluitstuk" Schaatsfestijn 28 Bij de voorpagina: Natuur en techniek op het terrein van de nieuwe brouwerij te Zoeterwoude, waar hard gewerkt wordt aan de voltooiing van de eerste fase. Op de achtergrond een gedeelte van het dienstgebouw. Tap Schap is een tweemaandelijkse uitgave van Heineken Nederland B V. Stafdienst Public Relations, Redactie/adres W. J. Bruggeman, Postbus 28, Amsterdam, Telefoon 020 - 702412 2

Heineken - Tap en Schap | 1973 | | pagina 2