jmritSlBKBG- carnaval is Sluitstuk Heineken Schaats- festijn. In het vorige num mer spraken wij over het Heineken Schaatsfestijn, een nieuw initiatief om de schaatssport in het alge meen in een bredere be langstellingssfeer te bren gen. De finale in Amsterdam op 14 maart jl. was de gran dioze afsluiting van het geheel. Extra aandacht was be steed aan de entourage van de Jaap Edenbaan door middel van een historische achtergrond, die ten be hoeve van televisieopna men van de John Wood- house-show geplaatst was. De schoolschaatscompeti- tie werd afgerond met een finale, waarin de winnaars uit de regionale competitie tegen elkaar uitkwamen. Het avondgedeelte bracht gelegenheid van het gou den jubileum van de scheidsrechtersve re ni ging Amsterdam. De opbrengst van dit duel, dat plaats vond op 10 maart jl. ging naar ,,Het Zorgen kind", een vereniging voor het gehandicapte kind. Het ligt in de bedoeling van deze Heineken Roei- Vierkamp een jaarlijks te rugkerend evenement te maken. Op de foto een overzicht van de situatie bij de finish, waar onze reclame duide lijk naar voren kwam. een spectaculaire wed strijd, waarin als winnaar van de grote race Johan Wardenier tevoorschijn kwam. Bennie van der Weide behaalde uiteinde lijk het hoogste puntenaan- tal en werd winnaar in het eindklassement. Het tweede gedeelte van hetavondprogramma bracht een geweldige show, waar in diverse folkloristische groepen uit het land voor het voetlicht kwamen en enthousiast deelnamen aan de oude ijsspelen. Wat be treft de publiciteit rondom dit gebeuren, kunnen we stellen dat door de diverse media (televisie, radio en pers) ruime aandacht aan het Heineken Schaatsfes tijn is besteed. Op de achterpagina ziet u de reclametoren, die het commerciële element in deze manifestatie van sport en spel naar voren bracht. De folkloristische groepen leverden bij het passeren van het decor een sfeervol schouwspel op. het nog niet wist stond op de stoep bij de ingang van dit warenhuis een enorme display van Heineken blik- bier. Met bier meer mans. In Volendam kwam Piet Bam- bergen in actie tijdens het duel Artiesten-Veronica ter Piet Bambergen mans. met bier meer voor wie het nog niet wist ing. Ter gelegenheid van de introductie van een car navalsplaat van V D bouwde men in het amphi theater ('t Kuipje) een ge zellig feestje rond de Hei neken biertap. Voor wie Rotterdam, Zuidplein feest in 't Kuipje. Heineken Roei-Vierkamp Amsterdam. Vlak vóór het officiële begin van het roei- seizoen werd op 24 en 25 maart j.l. de eerste Heine ken Roei-Vierkamp gehou den. Een roeiwedstrijd op de Amstel over vier afstan den, een evenement in na volging van het Heineken Schaatsfestijn. Als hoofd prijs voor de wedstrijd Elite-achten heren was door ons de Heineken Bokaal ter beschikking gesteld. De winnaars van de grote race, v.l.n.r. Henk Portengen, Johan War denier en Piet van der Zwaag. Finish 5000 meter met rechts de combinatie Sköl/Amstel/Willem II en links de winnende ploeg De Laak. 27

Heineken - Tap en Schap | 1973 | | pagina 27