HeTnckSBierJ ter, waar verschillende activiteiten kunnen plaatsvinden, zoals concerten en modeshows. Het geheel is overdekt en dag en nacht voor het publiek bereikbaar. Het aantal horecabedrijven bedraagt ongeveer drie procent van het aantal zaken, dat zich in het winkelcentrum heeft gevestigd. Bij het inrichten van vijf van de zeven horecabedrijven heeft het Heineken Bouwbureau het ontwerp gemaakt en de uitvoering ervan begeleid. Deze vijf bedrijven hebben een gezamenlijke oppervlakte van ongeveer 1000 m2, die als volgt verdeeld zijn: Chinees-Indisch restau rant ,,De Pauw" 470 m2, het Markt- café 200 m2, de Taveerne 45 m2, het visrestaurant Noordzee Quick 225 m2, inclusief dienstruimten op de eerste verdieping en de koffieshop „La Boca" 45 m2 met een bijbehorend terras van 100 m2. Het Marktcafé maakt deel uit van het overdekt marktgedeelte. Er is een zitcapaciteit voor 50 personen, terwijl aan de bar 20 gasten een plekje kun nen vinden. Het terras biedt plaats aan 50 men sen, zodat in totaal 120 personen ontvangen kunnen worden. Voor het winkelend publiek een heer lijke plek om even uit te rusten en Grenzend aan het marktplein ligt het terras van het Marktcafé. Dit laatste is uitsluitend via het fleurige en kleurige terras bereikbaar. Onder het centrum ligt verdeeld over twee lagen een parkeergarage, die plaats biedt aan zo'n 1500 auto's en een fietsenstalling met een capaciteit van 4000 (brom)fietsen. Vanuit deze parkeergarages en de fietsenberging kan men via roltrappen en vaste trappen het winkelplateau bereiken. Behalve deze toegangen zijn er voet bruggen, die het sport- en tentoon stellingsgebouw, verzamelgebouw Zuid en het Ikazia-ziekenhuis met het centrum verbinden. Wat de samenstelling van het winkel centrum betreft, is er voor de levens middelensector slechts een zeer bescheiden plaats gereserveerd in de levensmiddelenhal met vaste stands. Het accent ligt in de allereerste plaats op de textielsector. Verder zijn er woninginrichtingszaken, win kels voor culturele en recreatiegoe deren, voor schoeisel kortom een breed scala van mogelijkheden. Op het centrale plein in het winkel centrum bevindt zich een amphithea- Het winkelcentrum in het hart van de luchtfoto met het metro-en het autobusstation (1), het Ahoy- complex (2), het Ikazia-ziekenhuis (3) en het ver zamelgebouw Zuid (4). (Foto KLM Aerocarto) De gevel van De Pauw ligt aan een vide, waar van buiten is te zien dat het restaurant over twee verdiepingen beschikt. De vorm van de ramen is geïnspireerd op het vignet van het winkelcentrum (een Z in een zeshoek). Het interieur van het Marktcafé is bewust in po pulaire stijl gehouden. De aansluiting markt-ter- ras-café is ook te zien in het doorlopende plafond, dat men overal in het winkelcentrum terugvindt. 23

Heineken - Tap en Schap | 1973 | | pagina 23