Heineken; beoordeling tesamen waren mede bepalend voor het eindexamen etaleren en reclame. Voor de jurering trokken de leraren W. A. Boerrigter en J. G. Peek, samen met verkoopleider J. van Loenen van Unigro en onze heer Abbink gedurende een hele dag door de provincie Utrecht. De Utrechtse en Amersfoortse leerlingen met hun leraren. De heer Abbink, die de prijzen had uitgereikt, ontving bij die gelegenheid diverse carna val sonderschei dingen. De etalage van Bowi, Foto-Film, die de tweede prijs won. De hoogste waardering kregen de displays, gemaakt bij VIVO sm, Vrijheidsplein, Zeist (1e prijs), bij VIVO sm, Hoekstraat, Spakenburg (2e prijs) en bij VIVO sm, Andes- dreef, Utrecht (3e prijs). De betrokken leraren en leerlingen waren op 16 maart onze gasten in 't Koelschip te Amsterdam, waar de prijs uitreiking plaatsvond. De carnavalsvereniging De Gorrekes uit Gorcum (de Bliekenstad), had dit jaar als thema gekozen: Gorrekes - Vergezeld van zijn adjudant Max, beiden in vol ornaat, en geassisteerd door de heren J. A. Vleghert en W. J. Hoeben van Heineken onderwierp hij op 1 maart de eta lages aan een zeer serieuze beoordeling, die tot de volgende uitslag leidde: 1e prijs Juwelier Veringa, Westwagenstraat; 2e prijs Bowi Foto-Film, Hoogstraat; 3e prijs Slijterij 't Uijltje, Gasthuisstraat. Deelnemers en jury werden op 1 mei in de Gijsbreght- kelder te Amsterdam ontvangen voor de prijsuitreiking. Carnaval - Amstelbier - waterverontreiniging. Dit laatste hield verband met het feit dat in oude geschriften ten gemeentehuize was ontdekt, dat omstreeks 1700 door de Burgervaderen van Gorinchem aan de bevolking was opgedragen bier in plaats van water te drinken. Het water was destijds zwaar verontreinigd, waardoor vele ziekten uitbraken. Detaillisten uit allerlei branches hebben zich veel moeite gegeven genoemd thema zo origineel mogelijk in hun etalage te verwerken. Prins Carnaval, Zijne Dorstlustige Hoogheid Gerthus den Tweede, was bereid gevonden aan de jurering deel te nemen. Zeist, 1e prijs displays, bij VIVO sm, Vrijheidsplein. De jurering in Gorcum van een der etalages door Prins Carnaval (voor grond), zijn adjudant en de heren Vleghert (links) en Hoeben. 21

Heineken - Tap en Schap | 1973 | | pagina 21