Thijs B.V. onder nieuw dak i -rrx.f F^rr-t frjtei In de afgelopen maanden was bij een aantal van onze relaties sprake van een belangrijke uitbreiding of van de ingebruikneming van een nieuw pand. Het betreft hier de bedrijven van Thijs B.V. in Bergen op Zoom, Barneveldse Drankenhandel B.V. in Barneveld, Geschiere B.V. te Heinkenszand en Van Tol B.V. te Bodegraven. In deze zb-groothandel ligt alles overzichtelijk opgeslagen. 3000 m2 (voorkeur van koop) beschikbaar, terwijl bij de andere vestiging reeds een stuk grond van 10.000 m2 voor eventuele Alles voor de detaillist. ogenblik maken zij onge veer twintig procent van de omzet uit. De administratie in beide bedrijven werkt met een TIEN THIJS zou als titel kunnen staan boven de be schrijving van de activitei ten van deze onderneming, die in 1963 te Roosendaal op bescheiden schaal haar entree maakte op de markt van de zb-groothan- del. Na een stormachtige ont wikkeling, waarvan wij reeds eerder (Tap Schap, februari '72) melding maakten, is de situatie thans zo, dat Thijs B.V. zowel te Roosendaal als in Bergen op Zoom over een modern, goed geoutilleerd bedrijf beschikt. Dat te Roosendaal werd enkele jaren geleden van 1200 tot 3000 m2 uitgebreid. Op 12 januari van dit jaar werd in Bergen op Zoom een nieuw bedrijfspand van 2700 m2 geopend. Voor uitbreiding is hier nog een terrein van uitbreiding gereserveerd is. In 1967 sloot Thijs B.V. zich aan bij de Brug Cen trale, de zb-groothandels- organisatie, wier 37 leden/ bedrijven in 1972 een to tale omzet van 360 miljoen gulden bereikten. Naast de zelfbediening was er bij Thijs altijd a! sprake van enige expeditie. Sinds kort is ook daaraan een forse uitbreiding gege ven in de vorm van een speciale containerwagen, die vanuit Roosendaal ope reert. Tachtig procent van de af nemers (en dat geldt voor beide bedrijven) komt uit een gebied met een straal van 15 kilometer rond de vestiging. De leveringen in de horecasector (groot keukenbedrijven, kantines en dergelijke) worden steeds belangrijker. Op dit Frontaanzicht van het nieuwe pand van Thijs B.V. in Bergen op Zoom. IBM 444 ponskaartenma chine. Behalve een promp te factuur van de afgehaal de artikelen, levert dit sy steem de bedrijfsleiding dagelijks een overzicht (in cijfers én percentages) van de bruto winst. Bij Thijs B.V. voert men ongeveer zevenduizend ar- Een gedeelte van de presentatie van de vleeswaren. 14

Heineken - Tap en Schap | 1973 | | pagina 14