AMSTEL-GOLDRACE omstel - goldr acE Eddy Merckx, voor de eerste maal in zijn wie- Iercarrière winnaar van de Amstel-Goldrace, sprak van een zeer zware koers, die overigens uitstekend georganiseerd was. de meet tot 28 finalisten uitgedund. Niettemin is deze achtste Amstel- Goldrace in de annalen der klassie kers als een zeer succesvolle bij geschreven. Naar schatting tussen de 200.000 en 250.000 toeschouwers hebben de Europese vedetten aan het werk gezien in een aantrekkelijke koers met verschillende spectaculaire ont snappingen. In de beslissende fase van de strijd waren enkele Neder landse renners in de voorste gele deren, al was het tenslotte de grote meester Eddy Merckx, die met de eer en de schitterende trofee ging strijken. Van alle door ons georganiseerde evenementen trekt de Amstel-Gold race ongetwijfeld de meeste toe schouwers. Bovendien valt een dui delijk stijgende belangstelling te constateren van de zijde van pers, radio en televisie. Vooral de tele visie was dit jaar met groot mate rieel waaronder ook een helikop ter uitgerukt, wat in uitgebreide reportages op het scherm (ook in Engeland, België, Duitsland en Frankrijk) resulteerde. Belangrijk voor de verkooponder steuning tenslotte was de reclame, die op velerlei wijzen langs het par cours en in de verschillende media tot uitdrukking kwam. In afwachting van de komst van de grote azen. Een deel van het rennersveld tijdens de beklim ming van een der vele steile hellingen. 1973 Nagenoeg alle Europese topwiel- renners alleen de Italianen waren er niet bij koersten zaterdag 7 april mee in de Amstel-Goldrace, de enige profklassieker die ons land kent. Was reeds van te voren te zien dat het 238 kilometer lange, zeer heu velachtige parcours het de cou reurs niet gemakkelijk zou maken, op de wedstrijddag zelf werden zij in de slotfase bovendien nog ge confronteerd met extra slecht weer. Mede daardoor was het uit zeven tien ploegen bestaande, in totaal 165 man tellende rennersveld aan 13

Heineken - Tap en Schap | 1973 | | pagina 13