■iut ;haal 'estijn vp nurjf Juri/vi inn rif k V' V H leen van den Berg, Henk Portengen en vele anderen, er op snelle schaats vandoor gaan. De B-rijders komen uit in een wed strijd over 50 ronden voor de heren en 25 ronden voor de dames. Na deze wedstrijden is het program ma geheel gericht op het „schaats- festijn", waarbij niets is nagelaten om de goede, oude schaatssfeer te doen herleven. De sfeer van weleer, met een koek-en-zopie, met kraam pjes waar men zich te goed kan doen aan worst, snert of oliebollen, terwijl een draaiorgel met vrolijke deuntjes voor passende achtergrondmuziek zorgt. Wie later op de avond de smalle of brede ijzers nog wil onderbinden, kan meedoen aan de oude ijsspelletjes, zoals priksleeën, spekrijden, ringste ken en dergelijke. In Heerenveen en ook in andere plaatsen hadden vele paren de moei te genomen zich in folkloristisch kostuum te hullen en luisterden zo met hun aanwezigheid de avond op. Het gebeuren op de baan wordt tel kens besloten met een fakkeloptocht en illuminatie door middel van Ben gaals vuur. Allerwegen heeft het initiatief voor dit schaatsgebeuren positieve reac ties opgeleverd. Naar verwacht wordt, zal de finale op Neerlands oudste kunstijsbaan, de Jaap Eden, een glo rieuze afsluiting zijn van een geslaagd schaatsfestijn. 1. Vele schoolkinderen waren als supporters naar de baan gekomen om de deelnemers aan de verschillende wedstrijdonderdelen aan te moedigen. Hier ziet u een deelneemstertje tij dens de estafette. 2. Een overzicht van het gebeuren op de Jaap Edenbaan. 3. Het priksleeën werd overal met enthousiasme beoefend". 4. Bij elk Schaatsfestijn was een deel van onze produkten in de vorm van deze reclametoren vertegenwoordigd. 5. De start voor de slalom. 6. De winnaars van de grote race (Heerenveen); v.l.n.r. Jan Kruithof, Maarten Hoekstra en Karei te Winkel. 7. Een gedeelte van de B-rijders (hier in Utrecht), die steeds in groten getale opkwamen.

Heineken - Tap en Schap | 1973 | | pagina 23