GELEEDTS DRANKEN B.V. Opvallend is de daklijn van het nieuwe pand in Ammerstol. Een flinke voorraad gedistilleerd. Komend van de provin ciale weg ziet men bij de nadering van Ammerstol reeds van verre de hoge stapels lege emballage, waarachter het nieuwe pand van Geleedts Dran ken B.V. gedeeltelijk schuil gaat. Het is een oud bedrijf, meer dan tachtig jaar geleden ge sticht, dat anno 1973 met trots het stempel ge zond" mag dragen. Voor heen was de dranken handel gevestigd in Krim pen aan den IJssel. Na het samengaan, ruim twee jaar geleden, met de firma Wesdorp uit Schoonhoven bleek alras dat er voor de nieuwe onderneming noch in Krimpen aan den IJssel noch in Schoonhoven vol doende ruimte (ook voor de groei) beschikbaar was. Een tijdelijke oplos sing werd gevonden in Ammerstol, waar een grote loods werd gehuurd Pal daarnaast staat nu het nieuwe bedrijfspand, dat ruim 1200 m2 groot is. Een fors magazijn, waar van het dak geschraagd wordt door brede, houten spanten, voor de opslag van bier en frisdranken. Beganegronds ligt even eens de aparte ruimte voor de wijnen en de ge- distilleerdprodukten. Daarboven zijn het kan toor en de kleine kantine gesitueerd. Aan het pand is een dienstwoning ver bonden. Met vier vrachtauto's van gemiddeld 71/2 ton en een kleine wagen bedient Geleedts Dranken B.V. zo'n 350 afnemers in een gebied dat ruwweg de Alblasserwaard en de Krimpenerwaard omvat, Voor het interne trans port is een heftruck be schikbaar. Er werken elf man personeel (van wie Het andere gedeelte van het magazijn gezien vanuit het kantoor. Het ene gedeelte van het magazijn met op de achtergrond het kantoor. één bijna vijftig jaar aan het bedrijf verbonden is) onder leiding van de heer B. G. Geleedts en zijn zoon, de heer C. A. B. Geleedts. Deze oude drankenhan del onder nieuw dak is aangesloten bij de Dra- ko-organisatie. De sherry en de wijn zijn in een apart gedeelte van de gedisti I- leerdafdeling opgeslagen.

Heineken - Tap en Schap | 1973 | | pagina 21