BOKBIER 't Was er weer 't Was er weer! Elk jaar weer wordt door de fijn proevers onder de bierdrinkers uit gezien naar de komst van dat don kere, pittige gerstenat, Bokbier, de wijn onder de bieren om het eens dichterlijk te zeggen. Dit jaar heeft de terugkeer van de Bok overal in den lande volop in de belangstelling gestaan. „Bokbier, 't is er weer" was het motto, dat ge durende de maand november op talloze manieren en plaatsen hoor- en zichtbaar gemaakt werd. Ge sproken en gedrukte reclame, die via radio, kranten, tijdschriften (on der andere een extra editie van dit blad), spandoeken op vrachtauto's en p.o.s.-materiaal in de winkels zich richtte tot allen, die bij het weer op de markt verschijnen van het Bokbier betrokken waren en moesten worden. Een bijzonder aandeel in deze cam pagne leverden de drie tot Bokken wagens getransformeerde voertui gen van onze Reclamedienst. Gedu rende vier weken hebben de Vario- maton (rijdende ton), de Opel Blitz met het 70 hl fust en de A-Ford in alle delen van het land de mare van de terugkeer van de Bok uitge dragen. Enkele echte bokkenwagens, waar van de bok bestemd was voor ver schillende kindertehuizen, vormden het hoogtepunt van een heel ander evenement, een Bokbieravond die in de manschappenkantine van en kele legerplaatsen georganiseerd werd. Al deze activiteiten, gericht op zo wel het horecabedrijf, de detailhan del als de consument, zullen er on getwijfeld toe hebben bijgedragen, dat nóg meer fijnproevers straks met enige weemoed zullen zeggen: Bokbier, 't was er weer. Boven: Een ander onderdeel van de Bokbier- avonden was de Bingo, en niet te vergeten het Bokbierproeven. Rechts: De A-Ford begon zijn rondrit in Maastricht. Onder: Den Bosch was een van de plaatsen waar de Opel Blitz met het 70 hl fust de in tocht van de Bok aankondigde. Geheel onder: Het hoogtepunt van de Bok- bieravonden in enkele legerplaatsen vormde het binnenrijden van een echte bokkenwagen met daarop een kleine bok, die later aan een kindertehuis ten geschenke werd gege ven. De rijdende ton, hier als Bokkenwagen in Amsterdam.

Heineken - Tap en Schap | 1972 | | pagina 9