Distilling is a scienceblending is an art V V ■MB CHIVAS REGAL 12 YEARS OLD LOCHAN ORA SCOTCH LIQUEUR .3 ƒ3 „Distilleren is een wetenschap, blenden is een kunst". Deze uitspraak, afkomstig van Samuel Bronfman, mede oprichter van het wereldwijde Seagram-concern, geldt zeer zeker voor de beroemde Premium Scotch Whisky, Chivas Regal. De oorspronkelijke blenders van dit produkt hadden de taak gekre gen een geheel nieuwe blend te creëren van verschillende soorten Schotse whiskies, „single whiskies" genaamd. Ze waren zich bewust van de eisen die Chivas Brothers Ltd. stelde. De uiteindelijke blend moest een aangenaam aroma heb ben, zacht en tegelijkertijd smaakvol zijn en tevens beter dan welke van de vele enkelvoudige whiskies die de bestanddelen zouden vormen. Bovendien moest de Chivas Regal blend verschillen van iedere andere Schotse whisky op de markt en beter zijn dan iedere andere van de prijsklasse, waarin Chivas ver kocht zou worden. Dat de blenders van toen er vol ledig in geslaagd zijn aan boven genoemde eisen te voldoen, moge blijken uit de wereldvermaardheid van Chivas Regal. Echter, de blenders van nu spelen een minstens even belangrijke rol als de blenders van toen. Hun taak is ervoor te zorgen dat de kwaliteit en smaak van Chivas Regal onver kort gehandhaafd blijven. Zoals de oorspronkelijke Chivas Regal blend samengesteld werd uit een aantal rijpende enkelvoudige Lochan Ora, een Schotse whisky likeur, op basis van Chivas Regal. •G^juèué whiskies, zo ziet de blender van vandaag erop toe dat dezelfde nauwkeurige procedure wordt ge volgd, dag na dag, teneinde het oorspronkelijke recept te evenaren. Zodra de blender merkt dat een enkelvoudige whisky ook maar enigszins smaak- of reukverandering heeft ondergaan, zal hij alles in het werk stellen om te voorkomen dat deze verandering de blend beïn vloedt. Hij kan bijvoorbeeld ver vanging eisen, of hij kan besluiten Schotland is echter niet alleen beroemd om zijn whiskies, ook Schotse likeuren genieten een we reldfaam. Lochan Ora is zo'n likeur. De rijke, zeldzame smaak, waarbij onder andere honing een rol speelt, blijkt meer mensen aan te spreken dan alleen hen die Schotse whisky drinken. - ta -r "V ufn Chivas Regal, 12 years old, een blend waarvan één der enkelvoudige whiskies afkomstig is van de oudste Malt Whisky distilleerderij in de Schotse Hooglanden. de hoeveelheid van de desbetref fende whisky te verminderen of te vermeerderen, of het effect tegen te gaan door er nog een enkelvou dige whisky aan toe te voegen. Zijn intuïtie en talent, zijn ervaring en geduld begeleiden zijn beslis singen en verzekeren onfeilbare kwaliteitshandhaving van Chivas Regal, jaar in jaar uit. Dat dit kwa liteitsprincipe door de consument gewaardeerd wordt, blijkt uit het feit dat de internationale verkopen van Chivas Regal sinds 1969 met 50 gestegen zijn. Deze stijging is groter dan die van de internatio nale Schotse Whisky-markt, die 38 groeide gedurende dezelfde periode. Andere ingrediënten komen van verre oorden zoals Curagao en Ceylon. Maar het bestanddeel, dat Lochan Ora geheel uniek maakt, komt uit Schotland. Natuurlijk is dat de Schotse whisky. Niet zomaar Schotse whisky. Kijk naar het etiket, dan zult U zien dat Lochan Ora gebracht wordt door Chivas Brothers Company uit Aber deen, dezelfde firma die Chivas Regal produceert 's werelds beste Scotch! Chivas Regal, 12 years old, en Lochan Ora Scotch Liqueur worden geïmporteerd door Coebergh B.V., Schiedam. 7

Heineken - Tap en Schap | 1972 | | pagina 7