BOUCHARD PÈRE FILS De oprichter van het huis Bouchard, Michel Bouchard, vestigde zich in 1731 in Beaune. Van zijn handel in stoffen ging hij al spoedig over op de distributie van wijnen. Met behulp van zijn zoons wist hij de zaak tot aanzien te brengen. Bernard, zijn oudste zoon, stond een tijd alleen aan het hoofd, waarna diens oudste zoon Antonin hem opvolgde. Van een vennootschap onder firma werd het in 1955 een N V. De huidge directie bestaat uit Frangois Bouchard en zijn zoon Claude als adjunct-directeur. Bouchard Père Fils betekent wijnbouw en wijnhandel. Het totaal van de eigen wijngaarden beslaat een oppervlakte van 80 ha. De van deze wijngaarden afkomstige wijnen zijn voorzien van het zogenaamde ,,Domaine"-etiket. Onder dit etiket worden onder andere op de markt gebracht: Beaune du Chateau - De wijn onder dit etiket vormt een van de belangrijkste uit het Bouchard-assortiment. De Beaune du Chateau ontstaat door verscheidene oogsten van verschillende premiers crus bij elkaar te voegen De (meestal) bovengrondse bergplaats, waar de wijn op fust blijft voordat ze gebotteld wordt. Naast de Beaune du Chateau verkoopt het huis Bouchard nog verschillende andere premiers crus de Beaune: Beaune Clos de la Mousse, Beaune Teurons, Beaune Marconnets en de beroemde Beaune Gréves ,,Vigne de l'Enfant Jésus". De streek Beaune strekt zich uit over een oppervlakte van 538 ha en produceert gemiddeld 9.000 hectoliter per jaar, voornamelijk rode wijn (95%). De kelder, waar de wijn zijn eerste gisting ondergaat. Le Corton. Deze grand cru is de enige grand cru onde de rode wijnen van de Cöte de Beaune. De jaarlijkse oogst bedraagt ongeveer 2.400 hectolitei Corton Charlemagne - Eveneens een grand cru van dl gemeente Aloxe Corton. Het is een witte wijn, die zoal alle grand crus van Bourgogne een zeker aantal jarei nodig heeft om tot volledige ontwikkeling te komen. De wijnhandel van het huis Bouchard Père et Fils omva alle Bourgogne wijnen uit de volgende streken: de Yonm (vins de Chablis), de Cöte d'Or (Cöte de Nuits en Cötl de Beaune), de Saöne en Loire (Macon, Pouilly-Fuissé de Beaujolais en de Rhönestreek (Beaujolais en Cöte di Rhöne). Bouchard Père et Fils exporteert thans naar meer dan 7( landen De export bedraagt ruim 50 van de totale oogsl In Frankrijk zelf beschikt dit huis over een uitgebreid vei tegenwoordigerscorps, dat er voor zorgt dat deze wijne overal verkrijgbaar zijn. Vanzelfsprekend is de kwaliteit van deze wijnen geheel i overeenstemming met de standing van dit wijnhuis. Ook hier gaan traditie en kwaliteit hand in hand. Chateau - Het etablissement, dat in de wijngaarden domineert e van waaruit de wijnstokken rondom worden verzorgd en was ook de wijnen worden behandeld, opgeslagen en eventues gebotteld. Dikwijls denkt men aan een statig kasteel. Het kan echter even goed een voornaam uitziend landhuis tot zelfs een eenvoudig boerenwoning zijn, die als middelpunt tussen de wijnveldei oprijst. C/os - Ommuurde wijngaard. 6

Heineken - Tap en Schap | 1972 | | pagina 6