zich nu de foyer bevindt. Daaronder is de open garderobe met de toiletgroepen. Door deze constructie is de foyer vanuit alle delen van het gebouw gemakkelijk bereikbaar. REACTIES De eerste ervaringen zijn, aldus direc teur H. G. Vahstal, die de scepter zwaait over zowel het cultureel cen trum als het horecabedrijf, zonder meer gunstig. Het publiek heeft bijzonder plezierig gereageerd tijdens de kennis- n (je uitrusting gekregen. Daardoor is voor uimte al,erlei ook zeer grote gezel schappen een optimale speelmogelijk- deel geschapen. Ook orkesten van it het formaat dansgroepen en dergelijke een kunnen er nu optreden. Voor het op- ichtig voeren van opera's en operettes is een irieur orkestbak aanwezig. Deze is norma liter niet te zien omdat hij met een uitneembarevloer is afgedekt. Er is een volledige toneelinstallatie met een complete regiekamer ter be schikking, terwijl verder alle benodig de apparatuur voor het vertonen van bioscoopfilms (zelfs op wide screen: 10.5 x 4.5 m) aanwezig is. Er is veel aandacht besteed aan ven tilatie en verwarming, aan brandpre ventie en speciale voorzieningen voor invaliden. Wat het laatste betreft is er onder andere in de zaal een ringleiding voor gehoorgestoorden aangelegd. Aparte vermelding verdienen de uit stekende akoestiek, het koperen pla fond en de sfeervolle verlichting. FOYER OP NIEUW NIVEAU De muziekzaal biedt plaats aan ruim honderd personen. Ook hier is, in ver- Met enige trots vermeldt de heer Vah stal dat de accommodatie in de zaal is aangepast voor televisieuitzendin gen, waarvoor alle benodigde voorzie ningen zijn getroffen. En wat de a- koestiek betreft, Phonogram heeft in Ede reeds een LP opgenomen. Ook de accommodatie voor de „spelers" met onder andere een artiestencafé, douches en een dirigentenkamer is uit stekend. Het geheel is totstandgekomen, aldus de heer Vahstal, mede dankzij een voortreffelijke samenwerking binnen het bouwteam, dat voor deze renovatie verantwoordelijk was. Itureel ners - igrijke n met ibouw iplex, De nieuwe foyer is op een ingenieuze wijze totstandgekomen. In de bestaan de, hoge ruimte heeft men namelijk door het leggen van een tussenvloer een tweede niveau geschapen, waarop making met de nieuwe accommodaties, die de heer Vahstal „vergeleken met vroeger een geweldige vooruitgang" vindt. Sinds de opening op 1 september zijn er reeds verscheidene concerten (door onder andere het Gelders Orkest, dat geregeld in De Reehorst optreedt), to neel- en cabaretvoorstellingen gege ven. Het pronkstuk van De Reehorst, de grote zaal Links in de wand de regiekamer. Kijkje in de Bistro. band met de mogelijkheid tot het houden van exposities, bijzondere aan dacht aan de verlichting geschonken. Blik in de zaal vanaf het toneel. 15

Heineken - Tap en Schap | 1972 | | pagina 15