Hl De Reehorst onderging totale metamorfose 1 -EVEN DE WÊÊÊÊ BOUWERIJ! Inlichtingen bij de gewestelijke verkoopkantoren. Op 1 september 1972 werd Ede verrijkt met een geheel vernieuwd cultureel centrum, dat niet alieen voor Ede zelf met buitengemeenten 80.000 inwoners - maar ook voor de hele regio - een kwart miljoen mensen - een belanqrijke aanwinst genoemd mag worden. Onder leiding van het Heineken bouwbureau, dat vanaf het ontwerp tot en met de uitvoenng de supervisie over dit project heeft gehad, werd een oud gebouw herschapen in een aan de eisen van deze tijd beantwoordend zalencomplex waarmee men in Ede en wijde omgeving bijzonder ingenomen is. fraaiing werd aan het front voortgezet met een pergola. Binnen de muren van het gebouw heeft zich een complete metamorfose vol trokken. Na zes maanden van slopen, waarbij het oude interieur helemaal' werd weggebroken, begon een totale renovatie, die tenslotte resulteerde in een voor Ede geheel eigen ontmoe tingsplaats. Een trefcentrum, waar sfeer en dat gevoel van zich onmid- ten voorstellingen, diners, congressen en vergaderingen. INDELING Via de nieuwe entree komt men in de ruime entreehal, die toegang geeft tot het restaurant, de grote zaal, de foyer en de garderobe. Vanuit de foyer leidt een brede trap- penpartij naar boven, waar zich een tweede hal bevindt met aangrenzend Alleen de naam De Reehorst op de bestaande, aanzienlijk verfraaide gevel herinnert nog aan de oude situatie. Het nieuwe frontaanzicht wordt nu be heerst door de naar voren gebrachte entree. Daarmee werd zowel een ver groting van de hal als een verfraaiing van de gevel gerealiseerd. Deze ver- dellijk thuisvoelen hand in hand gaan met een praktische indeling en een scala aan mogelijkheden voor passieve recreatie en andere doeleinden. Zo biedt De Reehorst nu gelegenheid tot het brengen van cabaret en con cert, theater en tentoonstellingen, ope ra's en operettes, bioscoop- en beslo- een receptiezaal, het balcon van de uitn grote zaal, een kleine vergaderruimte a"e en de muziek/expositiezaal. schi Bistro heet het horecabedrijf, dat deel 'leic uitmaakt van De Reehorst en dat het ^orn midden houdt tussen een bar en een ^un restaurant. Er zijn zo'n kleine tachtig voe zitplaatsen en ook hier is het interieur or^f liter Er met schi de bios 10.5 Er i! tilati vent inva ond< voor Apa stek fond De nieuwe entree. aangepast aan wat de Bistro wil zijn, een ontmoetingsplaats voor gasten van velerlei pluimage. PRONKSTUK De grote zaal met zijn ongeveer acht honderd zitplaatsen is het pronkstuk van De Reehorst. Tijdens de renovatie is aan de zaal een toneeltoren ge bouwd en heeft de „Bühne", die zelf ook nog vergroot werd, een volledige 14

Heineken - Tap en Schap | 1972 | | pagina 14