FEESTELIJKE OPENING VAN BOKMA BODEGA IN LAREN liS®' in öen veRQulöen pRoeveR De wens is de vader van de ge dachte. Zo kunnen we zeggen dat enige maanden geleden het idee ge boren werd alle concernprodukten- buiten-de-biersfeer nu eens in een daartoe geëigende exploitatie te presenteren. Uit het daarop volgen de overleg met hotelmaatschappij Gooiland groeide het plan in hotel Hamdorff te Laren een proeflokaal in te richten. In de naam werd het woord bodega verwerkt omdat een dergelijk eta blissement een grotere variëteit aan dranken heeft te bieden dan een proeflokaal, waaraan wellicht te veel het element jenever verbonden zou kunnen worden. Het accent ligt nu op Bokma, Hoppe, de Sea- Aankomst van de stoet bij hotel Hamdorff. gram-produkten en de Mérito- en Tenido-sherries. De Bokma bodega bevindt zich in een gedeelte van hotel Hamdorff, naast 't Kroegje. Hoewel de meta morfose zich-in zeer korte tijd heeft voltrokken, is men erin geslaagd het interieur van de bodega hele maal in oude stijl te brengen. De opening vond plaats op 29 au gustus jl. Dit gebeuren kon natuurlijk niet onopgemerkt voorbijgaan. Een feestelijke stoet, bestaande uit de Tuna (een Spaans muziekgezel schap), gevolgd door een met man den sherry beladen ezel en een Friese sjees, die een reusachtige fles Bokma torste, trok vanaf drie uur door het dorp. Tegen vier uur arriveerde de stoet bij hotel Ham dorff. Daar werden alle genodigden onthaald op een glaasje Bokma of een glas sherry, geserveerd door respectievelijk een blonde Friezin in klederdracht en een ravenzwarte Spaanse schone. Namens hotelmaatschappij Gooiland sprak de heer J. G. Buurke een wel komstwoord. De heer P. Bokma plaatste als eerste zijn handteke ning op een schildersdoek dat als gastenboek fungeerde. Hierna opende hij met een geestige speech de bodega en tapte vervolgens met vaardige hand het eerste glaasje Bokma uit een van de vaatjes ach ter de bar. Ongetwijfeld zullen de kenners van genoemde produkten verguld zijn met de komst van ,,den vergulden proever". De burgemeester van Hilversum, dr. P. J. Plat- teel (I.), die zijn confrère van Laren verving, klinkt hier met de heer Buurke, terwijl de heer Bokma tevreden toekijkt. 3

Heineken - Tap en Schap | 1972 | | pagina 3