Heineken doet bod op L'Espérance Van Olffen nu een volledige dochter INHOUD Bij de voorpagina Begin augustus werd door ons het volgende persbericht uitgegeven. De raad van bestuur van Heineken N.V. maakt be kend dat door hem een bod is uitgebracht op de meerderheid van het aandelenpakket van de in Frankrijk gevestigde holding company ,,1'Espé- rance". Deze maatschappij is houdster van de meerderheid van het aandelenkapitaal van de Franse brouwerijgroep l'Alsacienne de Brasserie Albra Deze brouwerijgroep heeft een jaaromzet van onge veer 1,4 miljoen hectoliter bier en ruim 200.000 hec toliter frisdranken. Met een marktaandeel van circa 7 neemt zij in Frankrijk de derde plaats in onder de brouwerijen. De betreffende bedrijven, die ge vestigd zijn in de omgeving van Straatsburg, pro duceren onder meer de merken Ancre, Mutzig, Colmar en Perle. Het aandelenkapitaal van „l'Espérance" bedraagt Fr.frs. 9,8 miljoen. Het uitgebrachte bod bedraagt 600% in contanten. Het bestuur van l'Espérance heeft zich met de aan bieding akkoord verklaard. Inmiddels is bekend geworden dat het uitgebrachte bod geslaagd is, aangezien meer dan driekwart van het aandelenkapitaal is aangeboden. Tussen Heineken Nederland B.V. en de N.V. Bestuursmaatschap- pij J. A. van Olffen te Hattem is overeenstemming bereikt over de volledige aansluiting van Van Olffen bij het Heineken-concern. In mei 1969 verwierf Heineken reeds een minderheidsbelang in het kapitaal van Van Olffen. In de afgelopen jaren hebben beide bedrijven reeds nauw sa mengewerkt op het gebied van marketing, produktontwikkeling en research. De opname van Van Olffen in het Heineken-concern maakt een verdere ontwikkeling van de tot Van Olffen behorende merken Zwarte Kip, Coq Rouge en Gelo op de markt voor advocaat, vruchtenwijn en geïmporteerde wijnen mogelijk. Frontpagina 1 Heineken doet bod op l'Espérance 2 Van Olffen nu volledige dochter 2 Opening Bokma bodega 3 Cognac Otard 4 Coebergh Bessenjenever Nieuwe Oogst 5 Orderbehandeling Bunnik via computer 6 Onder nieuw dak 8 Beurzen 11 Zomers lekker buiten bij André van Hilst 14 The Gallery, Tilburg 16 Gats 1530, Sittard 17 Nu ook vliegende" winkels? 18 Bar-b-q 19 Hartenavonden 20 Drankenhandel Meertens 50 jaar 21 Leven in de bouwerij 22 Nieuws allerlei 24 VIVO-presentatie 27 Zelfs voor de grootste dorst 28 Kijkje achter de bar (zie ook hieronder) van de Bokma bodega in Laren, die op 29 augustus jl. ge opend werd. Tap Schap is een tweemaandelijkse uitgave van Heineken Nederland B.V. afdeling Commercial Relations, Redactie/adres W. J. Bruggeman, Postbus 1428, Amsterdam. Telefoon 020-703383 2

Heineken - Tap en Schap | 1972 | | pagina 2