"BÜR-B-Q" het door-de-lucht-aanbieden van deze winkeleenheid aan de bewoners van een nieuwe stadswijk symboli seerde op overduidelijke wijze het beëindigen van een periode waarin men in een ,,winkelisolement" leefde. De belangstelling van het publiek was dan ook geweldig en een applaus barstte los toen, precies op tijd, de gezagvoerder van de KLM-Noordzee-helikopter met zijn Sikorsky S 61 n* deze niet alledaagse last aan de grond zette. Maar de EMHA-organisatie deed meer! Oók het over dragen van de 124e en 126e winkelwagen ging met de nodige festiviteiten gepaard. Het is alweer een aantal maanden geleden dat wij, als een van de sponsors van het Romeria-project, daaraan in ons blad aandacht besteedden. Een Romeria is oorspronkelijk een Spaans dorpsfeest. Tijdens dit feest worden ossen en kleinere soorten vee geroosterd (gebarbequed) en tot een gezamenlijke maal tijd verwerkt waarbij hoe kunt u het anders in Spanje verwachten een rijkelijke hoeveelheid sangria ge dronken wordt.. Muziek en dans vervolmaken verder zo'n feest. Op dit gegeven geschoeid werd, onder auspiciën van Vierhand's Reclamediensten N.V., een Romeria-project opgezet dat ten doel had de gasten van een aantal grote Nederlandse campings enige uren ontspanning te ver schaffen. Het woord ontspanning is hier eigenlijk niet op zijn plaats. Kampeerders bevinden zich meestal in ontspan nen toestand op hun camping en het bereiden van een barbeque-maaltijd vereist zeker voor diegenen onder hen die zoiets nog niet eerder deden nogal wat in spanning! Maar goed, het ligt er maar aan van welke kant u dit gebeuren wilt bekijken. Zeker is dat, toen met de uit voering van dit project een begin werd gemaakt, iedereen nog geloofde in een zomer die de talloze vakantiegangers rijkelijk zou bedélen met zonneschijn. Het werd echter een nogal vochtige aangelegenheid en het Romeria-programma moest, omdat het nu eenmaal een gebeuren is dat bij voorkeur in de open lucht gehou den dient te worden, hier en daar drastisch worden gewijzigd. Regen en wind trotserende lukte het de deelnemers vaak tóch om de houtskoolvuren aan het gloeien te krijgen. De voldoening was dan des te groter. Hier en daar sloeg zelfs, tot verdriet van de „ovenist" maar tot hilariteit van de anderen, de vlam in het spit en moest het vuur met vereende krachten worden gedoofd. Bij deze gebeurtenissen lieten de drankjes van ons concern zich best smaken. Nu mag het weer dan al een zekere spelbreker geweest zijn, zeker is, dat veel deelnemers voor het eerst van hun leven kennis hebben gemaakt met het op deze gezonde wijze bereiden van een uitermate belangrijk voedingsmiddel. En, zoals het zo vaak gaat met iets dat Vreugde bij de ouders over de rijdende winkel, feest voor de kinderen in de wijk. Met, als grootste verrassing, hun Pipo (de echteI) en Mammaloe! leder kind wilde meelopen in de optocht die werd aangevoerd door Pipo. Nu eens niet in zijn woonwagen, maar in een heuse rijdende bierton. De rattenvanger van Hameln kan het niet drukker gehad hebbenwant hoeveel werk Pipo en Mammaloe daarna hadden met het jureren van een versierde fietsen- of steppen-wedstrijd", daarvan getui gen bijgaande foto's. Dit type helikopter wordt onder meer ook gebruikt om de Amerikaanse ruimtevaarders, na hun landing op zee, uit de oceaan op te pikken. men voor het eerst in zijn leven ervaart, men komt ervan onder de indruk of men raakt er zelfs door in de ban! I Kijken we naar de verkoopcijfers van barbeque-appara- tuur in Nederland, dan kunnen we constateren dat hier sprake is van een nieuwe markt die, direct, al sterk in beweging is. Een markt die, voor u en voor ons, weer nieuwe verkoopperspectieven biedt. Een meer of minder natte zomer kan deze ontwikkeling niet meer tegenhouden. Beeld van een Romeria op een camping ergens in Nederland: Of: Totaal overzicht van een happening, die bij de meeste kampeerders bijzonder is aangeslagen. Voor een betrekkelijk gering bedrag konden zij volop genieten van verschillende barbequegerechten, dranken en ijs als dessert. De deelnemers werden van tevoren door de medewerk(st)ers van Vierhand ingewijd in de geheimen van het barbecuen. Een enkele maal werd een Romeria 's avonds gehouden, wat aan het gebeuren een heel aparte sfeer gaf. 19

Heineken - Tap en Schap | 1972 | | pagina 19