vy flier andvevan hilst WB 2-70 Heineken ■Heineken Door een toevallige omstandigheid waren wij in de gelegenheid het verloop van de activiteiten met dit p.o.s.-materiaal te volgen bij een van onze relaties, het grootwinkel bedrijf André van Hilst. Deze onderneming opereert in Mid den-Brabant met Oss in het oos ten tot en met Breda in het westen. Buiten dit gebied heeft André van Hilst nog twee vestigingen in Zeeuws-Vlaanderen. In totaal exploi teert dit grootwinkelbedrijf dertig zaken, waarvan twintig supermark ten, negen zelfbedieningswinkels en een drankendiscountzaak. Bin nenkort vindt de opening plaats van de eerste drogisterij. het magazijn als door de fabrikan ten bevoorraad. Uit het magazijn komen uitsluitend de „droge" krui denierswaren. terwijl de dagverse artikelen rechtstreeks door de le veranciers worden aangevoerd. De verhouding is ongeveer fifty-fifty. Voor het eigen vervoer beschikt men over vier grote opleggers, een achttonner en enkele bestelwagens. Bij André van Hilst wordt veel aan dacht besteed aan de opleiding van lager en de begeleiding van hoger personeel. Sinds kort heeft men een eigen huisstijl, waarvan het beeld merk elders op deze pagina is af gedrukt. Vele van de André van Hilst win kels, waarvan de grootste zich in Tilburg, Den Bosch en Breda be vinden, zijn gelegen in of dichtbij nieuwe winkelcentra. In alle levens middelenzaken van dit grootwinkel bedrijf werd in het afgelopen sei zoen de bierpresentatie in het teken van „Zomerrecreatie met Heineken" gezet. Het hoofdkantoor en het centrale magazijn bevinden zich in Waalwijk, de plaats waar in 1908 wijlen de heer André van Hilst een grossier- derij annex winkel in kruideniers waren begon. De grossierderij is inmiddels opgeheven. Het aantal winkels bleef gestadig groeien en op het ogenblik zijn in het bedrijf 300 mensen werkzaam. Het maga zijn, dat onlangs nog met 600 m2 werd uitgebreid, heeft een totale oppervlakte van 2100 m2 en kan zo nodig met nog eens 600 m2 verder worden vergroot. De winkels worden zowel vanuit De directie van dit grootwinkelbe drijf wordt gevoerd door de zoons van de stichter, de heren G. A. A. van Hilst en A. W. P. van Hilst. De dagelijkse leiding berust bij de he ren André van Hilst jr., A. Kemps en A. J. Leytens. De opening van de tweede André van Hilst-winkel in Breda (Haagweg 39, 17 juni 1937). Close-up van een display in Tilburg, die met onder andere een parasol en enkele tuinstoelen nog een extra zo mers tintje had gekregen. Het nieuwe beeldmerk. De eerste winkel van André van Hilst stond en staat nog steeds in Waalwijk. 15

Heineken - Tap en Schap | 1972 | | pagina 15