veertig jaar en actiever dan ooit Gorcng fiï'i uraBt Onder bovenstaand motto vierde de N.V. Conimex te Baarn op 25 mei zijn 40-jarig bestaan, onder meer met de ingebruikneming van een nieuw, modern bedrijfspand. Op deze dag werden de relaties tevens in de gelegenheid gesteld afscheid te nemen van de heer A.J.M. Sterne- berg, directeur, die het bedrijf vrij wel vanaf de oprichting heeft geleid. Sinds 1 april 1972 is Conimex op genomen in de Reckitt Colman groep De huidige directie van het Baarnse bedrijf wordt gevormd door de heren J.A.M. Sterneberg, R.P.P. Cox en A.C. Fairbairn. Reckitt Colman, van oorsprong een Engelse onderneming, is een internationaal opererende groep, waarvan het hoofdkantoor gevestigd is in Engeland. Van de totale emzet, die in 1970 ongeveer 1600 miljoen gulden bedroeg, maken de levens middelen ruim 40 procent uit. De belangrijkste productgroepen in de voedingssector zijn mosterd, sau zen, babyvoeding, honing, limona des, wijnen, kruiden, soepen en vleeswaren. Ongeveer 30 procent van de voedingswaren wordt in Europa afgezet, waarvan een groot gedeelte in Engeland. De groep, die aan in totaal 26.000 mensen werk geeft, heeft eigen vestigingen over de gehele wereld. Conimex werd opgericht op 1 maart 1932 en begon zijn activiteiten als conserven im- en exportonderne ming. Reeds voor de Tweede We reldoorlog verkocht men rijsttafel artikelen, die later voor een ge deelte door het bedrijf zelf gepro duceerd werden. Vooral in de jaren vijftig heeft het Indische eten een sterke populari teit verkregen door de terugkeer van Nederlanders uit Indonesië. In de jaren zestig heeft deze tendens zich voortgezet mede door de in spanningen van Conimex. Hierdoor kon het bedrijf uitgroeien tot een van de belangrijkste ondernemingen in onze westerse wereld op het ge bied van oosterse levensmiddelen. Het belangrijkste afzetgebied is Ne derland. Maar ook de export neemt steeds in betekenis toe. De EEG- landen, Canada, de Verenigde Sta ten, Australië en Zuid-Afrika zijn de belangrijkste exportlanden. Bij Conimex werken ongeveer 175 mensen. De produktie, die nu nog op drie verschillende plaatsen is on dergebracht, zal binnen enkele maanden worden gecentraliseerd. Het merendeel van de Conimex-arti- kelen vindt zijn weg naar de consu ment via de levensmiddelenhandel. Het assortiment omvat ruim 200 ar tikelen, alle formaatverpakkingen meegerekend. Het gevoerde assor timent varieert per winkel. In super markten bijvoorbeeld kan men van vijftig tot honderd verschillende Co- nimex-artikelen aantreffen. Een van de bekendste promoties vormen de bijeenkomsten voor huis vrouwenverenigingen, waarvoor zo veel belangstelling bestaat, dat het programma reeds tot 1974 is volge boekt. Op dit gebied wij deden daar reeds eerder verslag van in ons blad werken Conimex en Heineken nu reeds bijna twintig jaar samen Het nieuwe bedrijfspand van Conimex in Baarn. Een greep uit het assortiment. 25

Heineken - Tap en Schap | 1972 | | pagina 25