onder nieuw dak NOORD-NEDERLAND - mÊÊÊ^ÊM Weer een week later, op 26 april, was het in Bedum feest ter gelegenheid van de ingebruikneming van een 2500 m2 grote magazijnhal van Sperwer Noord-Nederland. Tevens werd op deze dag het 40-jarig bestuursjubileum van de heer P. Renkema, directeur van de Sperwerbond, gevierd. In vijf jaar tijd is de bedrijfsruimte te Bedum gegroeid van 2500 m2 in 1967 tot 9.000 m2 thans. De omzet steeg van 23 miljoen tot 36 miljoen gulden. Het verzorgingsgebied strekt zich uit over de drie noordelijke provincies met inbegrip van de Noordoostpolder. Het wagenpark bestaat uit tien vrachtauto's (waaronder vijf 12-tonners en twee diepvrieswagens), die samen ruim tachtig ton kunnen vervoeren. Nog dit jaar zal worden overgegaan tot het in eigen hand nemen van de levering van aardappelen, groenten en fruit. Ook de realisering van een eigen „koelsneldienst" staat voor dit jaar op het programma. Het aantal afnemers bedraagt ruim 150. Een bijzonderheid is, dat op de bestelset voor de leden alle artikelen behalve van de verkoopprijs ook van de winstmarge zijn voorzien. Eenmaal per vier weken ontvangen de leden een overzicht van hun omzet in de diverse groepen en van de winst, die zij op de verschillende artikelen zouden moeten maken. Sperwer Noord-Nederland beschikt niet over een eigen computer, maar is als eerste via randapparatuur aangesloten op de centrale computer van het Sperwerverbond in De Bilt. Boven: Een fraai overzicht van het grootste distributiecentrum van Noord- Nederland (Foto Aerophoto Eelde). Rechts: Panoramaopname van het stellingenmagazijn. Boven: Overzicht in de nieuwe, 2500 m2 grote bedrijfshal. Links: Een groot ge deelte van het wagen park. Rechts: Via randappara tuur wordt gebruik ge maakt van de centrale computer van het Sper werverbond in De Bilt.

Heineken - Tap en Schap | 1972 | | pagina 21