Goed een week later, op 18 april, opende de C.L.G. Ons Belang-lnsulinde het nieuwe distributiecentrum in Midden-Beemster. Van het totale terreinoppervlak van 25.000 m2 is ruim 6.000 m2 bebouwd, waarvan weer 1100 m2 wordt ingenomen door de kantoren. Het bedrijf is uiterst modern ingericht en van allerlei technische gemakken voorzien. Zo is in het magazijn een gesloten tv-circuit met geluidsinstallatie aangebracht, waardoor het mogelijk is vanuit het bedrijfskantoor de vrachtwagens naar de gewenste perrons te dirigeren. Het losperron voor de inkomende goederen heeft vier, het laadperron voor de uitgaande goederen acht aluminium deuren, die alle op afstand bediend kunnen worden. De groothandel beschikte reeds over een computer, die ook werd ingeschakeld bij de planning voor de verhuizing. Het gebied, dat Ons Belang-lnsulinde bestrijkt, omvat de provincies Noordholland (inclusief Texel, maar zonder de kuststrook van Haarlem tot Alkmaar), de stad Amsterdam en een deel van de provincie Utrecht. Op het ogenblik zijn er tachtig mensen in het bedrijf werkzaam. De omzet over 1971 bedroeg 41 miljoen gulden. Voor 1972 wordt een stijging van enkele miljoenen gulden verwacht. Boven: Het nieuwe distributiecentrum van Ons Belang-lnsulinde. Links: Een groot aantal in rolcontainers verpakte goederen, wachtend op verzending. Links onder: De stellingen rijen zich ook hier aaneen. Midden onder: Een gesloten tv-circuit bevordert de snelheid en efficiency bij het laden en lossen. Rechts onder: De computer werd ook gebruikt bij de planning voor de verhuizing.

Heineken - Tap en Schap | 1972 | | pagina 20