/mm onder nieuw dak ZUID-NEDERLAND Hoensbroek, 10 april 1972. Acht maanden na de grote brand, die op 12 augustus 1971 het nauwelijks vijf jaar oude magazijn geheel verwoestte, werd door de C.H.V. Sperwer Zuid-Nederland het herbouwde pand officieel in gebruik genomen. Het nieuwe magazijn staat op de plaats van het oude en is 2800 m2 groot. Het kantoor, dat destijds gespaard bleef, heeft een totaaloppervlak van 350 m2. Het nieuwe pand is, op voorschrift van de brandweer, in vier compartimenten verdeeld. Het eigenlijke magazijn bestaat uit twee delen, van elkaar gescheiden door een brandmuur met automatisch sluitende branddeuren. Deze en andere speciale voorzieningen betekenden een extra investering van ƒ80.000, De groothandel bedient ongeveer zeventig Sperwerleden in de provincie Limburg en in het oosten van Noordbrabant (tot aan Tilburg en Den Bosch). Voor het transport zijn drie vrachtauto's en een diepvrieswagen beschikbaar. Het vervoer van groenten en dergelijke gebeurt door derden. Sperwer Zuid-Nederland heeft 34 personeelsleden. Alle administratieve en statistische bewerkingen worden door de eigen computerinstallatie uitgevoerd. De omzet steeg van acht miljoen in 1966 tot ongeveer dertien miljoen in 1971. Boven: Het kantoor en het nieuwe, herbouwde magazijn in Hoensbroek. Links: In het achterste gedeelte van het magazijn bevinden zich de stel lingen. Links onder: Het voorste gedeelte van het magazijn. Op de achtergrond de brandmuur en de opening, die bij brand automatisch afgesloten wordt. Midden onder: Hoensbroek heeft in verband met de verschillende smaken in de omliggende gebieden een uitgebreid en zeer gevarieerd vleeswaren- assortiment. Rechts onder: De computerafdeling bevindt zich beganegronds.

Heineken - Tap en Schap | 1972 | | pagina 19