mmmtrnmihü ér onder nieuw dak mm u Na de jongste uitbreiding beschikt de Z.H.M. in Irnsum nu over een bedrijfspand van 5.200 m2, waarvan 4.600 m2 door het magazijn en 600 m2 door het kantoor wordt ingenomen. De Z.H.M., in 1964 van start gegaan, is ontstaan uit het samengaan van een aantal vrije grossiers die aan de melkhandel leverden. De omzet, die in het eerste jaar ongeveer zes miljoen bedroeg, was in 1971 opgelopen tot dertig miljoen, een vervijfvoudiging dus. Voor de komende jaren rekent de Z.H.M. op een verdere stijging (in 1974) tot vijftig miljoen. Een van de belangrijkste groeistimulansen is de ontwikkeling van de rijdende winkels geweest, waarmee Friesland landelijk gezien een van de eerste was en in aantal nog is. Op het ogenblik zijn er in Nederland zo'n 1300 rijdende winkels onder de SRV-vlag, waarvan in Friesland ongeveer 175. Bij de Z.H.M., de grootste SRV-grossier, werken negentig mensen. Het rollend materieel bestaat uit negen vrachtauto's, waarvan de meeste met laadklep, en drie wagens van de versdienst. Samen vervoeren zij dagelijks zo'n 200 ton goederen en bedienen zij de afnemers, vijfhonderd in getal, verspreid over geheel Friesland. Ook bij de Z.H.M. wordt de goederenstroom administratief door de computer, die begin dit jaar zijn intrede deed, geleid. Boven: Totaalover zicht van het maga zijn (rechts de jong ste uitbreiding) en het kantoor van de Z.H.M. Boven: De computer maakt ook hier deel uit van de administratie. Onder: Schuin tegenover het pand van de Z.H.M. woont onze schaatskampioene Atje Keulen-Deelstra. Rechts: Het kantoor van de andere zij de gezien. Onder: Een groot gedeelte van het oude magazijn 18

Heineken - Tap en Schap | 1972 | | pagina 18