iz/aïu. Met de officiële ingebruikneming van een 1500 m2 groot magazijn en een apart staand kantoor van 200 m2 opende de Centrale Drankenhandel Umelco N.V. eind april zijn nieuwe vestiging in Houten. Umelco is lid van de in 1963 door tien groothandelaren opgerichte Coöperatieve Handelsvereniging DRAKO G.A., die thans zesentwintig leden, ieder met een afgebakend rayon, telt. Directeur A. G. van Beek van Umelco noemt de DRAKO een hechte organisatie, waarvan hij veel steun heeft ondervonden bij de totstandkoming van de nieuwe vestiging. Het verzorgingsgebied van Umelco omvat de provincie Utrecht en 't Gooi. Met zeven vrachtwagens, die samen ruim 50 ton kunnen vervoeren, worden de 350 afnemers (campings, kantines, horecabedrijven en slijterijen) in dit gebied bediend. Daarvoor zijn in totaal dertig man in de weer, onder wie drie vertegenwoordigers en een verkoopleider. Het magazijnpersoneel en de chauffeurs werken in een tweeploegendienst, waardoor het mogelijk is de vrachtwagens twee of meer ritten per dag te laten maken. Er is een eigen werkplaats, waar het totale onderhoud van de vrachtwagens tot en met de inbouw van motoren plaatsvindt. Umelco voert het volledige drankenpakket, waarvan vooral wijn en gedistilleerd goed gegroeid zijn en nu 20 procent uitmaken van de omzet, die vorig jaar zes miljoen gulden bedroeg. Panoramaopname van de nieuwe vestiging van Umelco N.V. in Houten. Boven: Breedbeeldopname van het magazijninterieur. Onder: Doorkijkje in het magazijn. Boven: Het kantoor staat los van het magazijn. Onder: Gedeelte van de gedistilleerdafdeling. 17

Heineken - Tap en Schap | 1972 | | pagina 17