onder nieuwdak onder nieuwdak In het plan van de VIVO-organisatie om in Nederland vijf tot zes grote distributiecentra te stichten vormt het nieuwe bedrijfspand van Unigro N.V. te Alkmaar een van de hoekstenen. Van hieruit wordt geheel Noordholland mét Texel bestreken, alsook de stad Amsterdam (noorden en westen) en verder de kop van Zuid-Holland. Dat gebeurt met acht vrachtwagens, waarvan vier voorzien zijn van een laadklep. Voor het afleveren van de bestellingen worden voornamelijk rolcontainers gebruikt. In totaal negentig mensen werken bij deze groothandel, die nu opereert vanuit een 4.000 m2 groot magazijn met een inpandige laadkuil, waarin plaats is voor zes vrachtauto's. De voorraad in dit magazijn zou voldoende zijn om een stad als Alkmaar gedurende vijf weken van de dagelijkse levensbehoeften te voorzien. Buiten het magazijn komen er nog speciale opslagruimten voor brandbare artikelen, een kaasberging, een groente- en fruitberging en een grote koel- en vriescel. Op het voorterrein bevindt zich een opslagruimte (650 m2) voor de lege emballage. De kantoorverdieping ligt boven de laadkuil en beslaat in totaal 650 m2. Zoals bij reeds zovele groothandelsbedrijven heeft ook hier de computer zijn plaats in de administratieve verwerking ingenomen. Zeven bedrijven, die in de afgelopen tijd onder nieuw dak kwa men, passeren deze keer de revue. Voor een fotoreportage van dit zevental waren wij achtereenvolgens bij Unigro (Alkmaar), Umelco, (Houten), Z.H.M. (Irnsum), Sperwer (Hoensbroek, Mid- den-Beemster en Bedum) en V S (Zwijndrecht). Boven: Gezicht vanuit het magazijn op een ge deelte van het kantoor en van de laadkuil. Onder: Overzicht van het magazijn. Boven: Vooraanzicht van het nieuwe pand van Unigro N.V. Onder: Kijkje in de computerafdeling.

Heineken - Tap en Schap | 1972 | | pagina 16