Coebergh nu importeur van werelc BELANGRIJKE UITBREIDING DRANKENPAKKET Scan i u in. Per 1 februari 1972 heeft Heineken via Coebergh's Ver enigde Distilleerderijen N.V., het Schiedamse bedrijf dat zich vorig jaar bij de Heineken groep aansloot, de alleen verkoop voor Nederland verworven van vijftien bijzonder aantrekkelijke merken buitenlands gedistilleerd, waarvan wij er enkele verderop in dit artikel nader zullen om schrijven. De nieuwe perspectieven, die deze uitbreiding van ons drankenpakket biedt, zijn ontstaan dankzij het totstandkomen van een samenwerking met het Canadese concern Distillers Corporation Seagrams Limited, de grootste distillateur ter wereld. Een bedrijf dat sinds 1928 onder die naam bestaat en voortkomt uit het samengaan van de in 1923 opgerichte Canadese maatschappij, Dis tillers Corporation Limited in Montreal met de uit 1857 daterende distilleerderij Joseph E. Seagram Sons Limited in Waterloo, Canada. Distillers Corporation Limited werd destijds in het leven geroepen door de broers Abe, Harry, Samuel en Allen Bronfman, waarbij met algemene stemmen werd besloten dat Samuel de leiding op zich zou nemen. Dit bleef zo, ook na de fusie met Seagram. Tot zijn dood op 10 juli 1971, enkele maanden na het bereiken van de 80-jarige leeftijd, was mr. Sam, zoals hij kortweg genoemd werd, met hart en ziel en veel succes president van het con cern. Handelend naar zijn pricipes „Traditie, Integriteit, Vakmanschap", begrippen, die ook in het bedrijfswapen zijn opgenomen, gaf hij met de steun van vele medewer kers de onderneming haar huidige omvang. Zijn zoon Edgar volgde hem na zijn dood op als president. De oudste nog in bedrijf zijnde whiskydistil leerderij in de Schotse Hooglanden. Om relaties en belangstellende con cernmedewerkers nader tot de „vijftien van Seagram" te brengen, werd op 6 april door Heineken en Seagram een gezamenlijke presen tatie gehouden voor vakpers, com merciële organisaties en een aantal leidinggevende functionarissen van beide ondernemingen. Op 7 april werd de presentatie herhaald voor de commerciële medewerkers van Heineken en Coebergh. Boven: De vijf belangrijkste whiskies, die even als alle Seagram-produkten op fles geïmpor teerd worden. Het hele gebeuren vond in de na middag plaats in Hotel Hamdorff te Laren. De heer G. van Schaik sprak namens Heineken een korte inlei ding, waarbij hij de genodigden dankte voor hun komst naar de presentatie. Met name werd door de heer Van Schaik het Seagramgezelschap be groet, waarna hij het woord gaf aan de heer J. E. Mc Donough, president van de Seagram Overseas Sales Corporation. Aan de hand van geprojecteerde dia's gaf deze enige algemene ach tergrondinformatie betreffende Sea gram. Kantoren van de verschillen de vestigingen passeerden hierbij de revue, gevolgd door enige grafi sche voorstellingen van de bedrijfs- 4

Heineken - Tap en Schap | 1972 | | pagina 4