Heineken's Bierbrouwerij Maatschappij N.V. wordt Heineken N.V. Integratie van twee verkoopafdelingen van Vrumona De naam van onze moedermaatschappij zal veranderd worden van Heineken's Bierbrouwerij Maatschappij N.V. in Heineken N.V. Het besluit is onlangs genomen, toen door de Algemene vergadering van aandeelhouders de betreffende statutenwijziging werd goedgekeurd. Het woord bierbrouwerij wordt uit de naam weggelaten omdat dit woord de lading niet meer dekt. Wij houden ons immers niet meer alleen bezig met het brouwen van bier, nu we ook betrokken zijn bij de produktie en/of verkoop van frisdranken, gedistilleerd en wijnen. Een voordeel van het verdwijnen van het woord maatschappij is dat de moeilijkheden met het uitspreken van dit woord in het buitenland worden opgeheven. Zo wordt in Amerika gesproken over „Heineken Much happy". Men zou dit „steenkolen-engels" misschien het best kunnen vertalen met „erg gelukkig', hetgeen natuurlijk wel grappig is maar niet de betekenis weergeeft. Tot nu toe werd de thuisverbruikmarkt voor onze fris dranken door twee organisaties bewerkt, namelijk de af deling winkelverkoop Vrumona en de Seven-Up verkoop organisatie. Structurele ontwikkelingen, alsmede de nood zaak te komen tot een zo efficiënt mogelijke marktbe werking, hebben er toe geleid dat besloten is tot een sa mensmelting van beide verkooporganisaties. De nieuwe organisatie is zodanig samengesteld dat er een aparte benadering van de groothandel zal plaats vinden door speciaal hiervoor aangestelde functionarissen. De bewerking van de detailhandel voor het totale assor timent zal op een nog intensievere wijze dan voorheen geschieden door supermarkt- en winkelvertegenwoordi gers. De buitendienstafdelingen zullen worden onder steund door enkele centraal geleide diensten. Voor het produkt Joy is een aparte, geheel zelfstandige verkoop- groep geformeerd. De nieuwe organisatie winkelverkoop Vrumona is per 1 april 1972 in werking getreden. Belangrijk voor u is te weten dat Nederland is verdeeld in drie gewesten: Gewest I omvat globaal de provincies Groningen, Fries land, Drente, Overijssel, Gelderland en Utrecht. Gewest II bestaat uit de provincies Noord- en Zuid- Holland. Gewest III omvat de provincies Zeeland, Noord-Brabant en Limburg. Onze verkoopbelangen in deze drie gebieden zijn toe vertrouwd aan de gewestelijk verkoopleiders A. Lintvelt, J. Schulenberg en K. Nooijen, die ieder door drie district verkoopleiders worden geassisteerd. Het op bijgaande kaart met het cijfer I aangeduide gewest staat onder verantwoordelijkheid van de heer A. Lintvelt. De districtverkoopleiders in dit gewest zijn de heren: O. Tjalsma district la (Groningen, Friesland en noordelijk deel Drente) H. Dik district lb (rest Drente en Overijssel) H. Koetsier district Ic (Gelderland en Utrecht) Gewest II staat onder leiding van de heer J. Schulenberg. De districtverkoopleiders in dit gewest zijn de heren: W. Slingerland district Ma (Noord-Holland) C. Oorver district lib (Zuid-Holland/noord en midden) L. Pons district llc (Zuid-Holland/zuid). Gewest III wordt geleid door de heer K. Nooijen. De dis trictverkoopleiders in dit gewest zijn de heren: E. Wiltenburg district lila (Zeeland, Noord- Brabant/west) W. Groen in 't Woud district 1Mb (Noord-Brabant/ midden en oost) F. Rikkers district lllc (Limburg) De algemene verkoopleiding Nederland berust bij de heer A. L. Huffels, die ter zijde wordt gestaan door de heren J. Pijtak en J. P. B. Kalksma. De heer J. Pijtak is als landelijk verkoopleider direct verantwoordelijk voor de centraal geleide diensten, zoals de afdeling sales-pro motion en speciale brigade onder leiding van de heer A. H. C. Pijpers en de afdelingen commerciële analyse, communicatie, orderafdeling. De heer J. P. B. Kalksma is als adjunct-verkoopleider onder meer verantwoordelijk voor de contacten met de hoofdkantoren van commerciële organisaties, grootwinkel bedrijven en coöperaties, alsmede de algemene gang van zaken bij de Joy verkooporganisatie, die onder leiding staat van de heer A. J. M. van der Vaart. 2

Heineken - Tap en Schap | 1972 | | pagina 2