ETALAGEWEDSTRIJD UTRECHT-AMERSFOORT met Amstel Gold en de Olympische Winterspelen en iedereen, van burgemeester tot timmerman, de maaltijd gezamenlijk in de buitenlucht bereidt en nuttigt (barbecue) om daarna onder de klanken van gitaarmuziek verpozing en verbroedering te zoeken. Geba seerd op deze warme, zuidelijke sfeer zal het Romeria project dan ook een aantrekkelijke variatie bren gen in het bestaande recreatiepa troon van grote Nederlandse vakan tiecentra. Om de fabrikanten en campinghou ders enig idee te geven hoe een en ander in zijn werk zal gaan, werd voor hen op woensdag 19 januari (helaas wegens barre weersom standigheden binnenshuis) een proefséance gehouden in camping ,,Het Grote Bos" te Doorn. In de re creatiezaal van het hoofdgebouw waren twee aan twee een aantal barbecueroosters neergezet, waar omheen de genodigden konden plaatsnemen. In het midden stonden gedekte tafeltjes met de diverse in grediënten klaar. Na het openings praatje van de conferencier kon, be geleid door Spaanse gitaarmuziek, het festijn beginnen. Onder het wa kend oog van het barbecueteam werd al spoedig op deskundige wij ze het vlees op de roosters gewen teld totdat het tenslotte knappend bruin en vergezeld van stokbrood, sausjes, slaatjes of andere heerlijk heden de weg naar de aanwezige magen vond. De maaltijd kon naar wens worden overgoten met diverse Vrumona frisdranken, Heineken bier, Van Olffen wijnen of een heerlijke sangria. Andere deelnemers in het project zijn Calvé, het Produktschap voor Pluimvee en Eieren, Pewesch Vlug- klaar Specialiteiten, het Produkt schap voor Groenten en Fruit, Smith's Potato Chips, Markt Co. (importeur van barbecue-grills) en Campina. AMSTED De detailhandelscholen van Utrecht en Amersfoort heb ben reeds enkele malen letterlijk aan de weg ge timmerd. Laatstelijk gebeurde dat op 1 februari jl., toen negentien teams van elk twee leerlingen uit de hoogste klas van beide scholen op het gebied van etaleren exa men aflegden met het bouwen van een etalage bij een slijterij. Hiervoor hadden in Utrecht elf en in Amersfoort acht detaillisten hun kast beschikbaar gesteld. De leerlingen waren reeds maanden tevoren begonnen met de voorbereidingen, waarbij zij behalve aan het te gebruiken materiaal bijzonder veel aandacht besteed heb ben aan het op zo origineel mogelijke wijze toepassen of uitbeelden van het thema Amstel Gold en de Olympische Winterspelen". Van Heineken zijde was het de heer G. Abbink, groothandelsvertegenwoordiger, die op bierge- bied de nodige informatie verschafte. De gehele activiteit gold voor de leerlingen bovendien als een wedstrijd tussen de beide steden Utrecht en Amersfoort. Op 1 februari werden de etalages gebouwd. Uit de scrip ties van een aantal leerlingen is wel gebleken, dat het werken in de praktijk hen voor zekere problemen stelde, waarvoor zij echter meestal wel een oplossing wisten te vinden. Algemeen werd ervaren dat met het maken van een echte etalage in korte tijd veel meer ervaring werd opgedaan dan met een groot aantal lessen op school. De jurering vond op 2 februari plaats. De beide leraren etaleren, de heer W. A. Boerrigter (Amersfoort) en J. G. Peek (Utrecht) constateerden, samen met de heer Ab bink, dat het peil over het algemeen goed tot zeer goed was te noemen. De volgende dag werden de drie winnende etalages ge fotografeerd. Hierbij bleek dat jammerlijk genoeg de fi liaalhouder van slijterij Staffhorst aan de Rijnlaan in Utrecht, waar de eerste prijs was gevallen, de kast reeds grotendeels had veranderd. De punten waren ge lukkig reeds vastgesteld. De eerste prijs ging naar C. J. A. Grundmeijer en G. Okkerman, de tweede prijs werd gewonnen door mej. A. Anten en E. Middleton voor hun etalage bij slijterij Strietman in Amersfoort, terwijl L. L. Mohrs en P. D. M. Reijerse met hun kast bij slijterij De Geldersche Blom in Utrecht terecht de derde prijs ver wierven. De gehele activiteit werd op 23 februari met een geani meerde prijsuitreiking in de raadskelder van de brouwerij te Amsterdam afgesloten. Links: De etalage, die de derde prijs verwierf. Onder: De drie winnende teams met hun leraren. Geheel rechts mej. Anten met naast haar mej. Middleton. Verder v.r.n.l. de heren Peek, Grund meijer, Okkerman, Reijerse, Boerrigter en Mohrs. 23

Heineken - Tap en Schap | 1972 | | pagina 23