Middelburg Goes 18,3 STUKS net 'an uik ies de ;en de in iai en len dat m2. erij of ar- rte im- <se rti- en, ten akt en iert ;nt, de en- op met oor 'pe. en ime eid de gs- 'er- >uw ing. eer nds )or- jels taal r is leer ens MD C. I in C. Jige De ncie worden nu alle door een BRUG benaderd, te weten: Walcheren door Middelburg, Schouwen-Duiveland door Zierikzee, Noord- en Zuid Beveland door Goes en Zeeuws Vlaanderen door Terneuzen (met een knipoog naar België). Het eiland Tholen had reeds een BRUG, namelijk Thijs N.V. uit Bergen op Zoom. Opvallend De groei van de zb-groothandel P. C. Koole N.V. is dermate opvallend, dat ze tot de verbeelding van handel en industrie spreekt. Men vraagt zich af welke krachten er schuilen achter de groei en uitbouw van deze onderneming, die in 1959 in Middelburg als middelgroot grossiersbedrijf voor de groente- en fruithandel van start ging. Kort na de vestiging van het bedrijf trad de firma Koole toe tot de Nederlandse Brugcen- trale. Deze samenwerking bracht de jonge onderneming direct bij het punt van ingrijpende rationalisatie en de vestiging van een zelfbedieningsgroothandel in Zeeland. Zierikzee Begin 1968 werd hier een zb-groothandel gevestigd, waarmee vooral in de zomer aan de enorme impulsieve behoefte uit de recreatiemarkt kon worden voldaan en waar de plaatselijke detaillist ook in de winter van een moderne distributievorm gebruik kan maken. In november 1968 vond de opening plaats van een modern handelsbedrijf met een zelfbedieningsruimte van ongeveer 900 m2. In deze nieuwe verkoopruimte kwam de zb-groothandel eerst recht tot ont wikkeling. Reeds binnen enkele maanden bleek dat de behoefte aan deze inkoop- vorm groot was en de verkoopopper vlakte werd al gauw te klein. De oplossing voor genoemd probleem was niet eenvoudig. Gelukkig werd in Goes een modern, 1000 m2 groot bedrijfs pand gevonden, aan de rand van het industrieterrein. Deze derde vestiging werd in februari 1971 in gebruik gesteld en al spoedig bleek dat hierdoor de be drijven in Middelburg en Zierikzee wat meer adem kregen. Intussen nam het reeds lang bestaande plan om met deze distributievorm ook in Zeeuws Vlaanderen een bruggehoofd te slaan snel vaste vormen aan, hetgeen tot de hiervoor beschreven vestiging in Ter- neuzen leidde. Links boven: Bedrijfsleider van de eerste zb-groothandel van P. C. Koole N.V., in Zierikzee, is de heer C. Matthijsse. Rechts bQven: Het groothandelcentrum in Middelburg. Links onder: De leiding van het bedrijf in Goes is in handen van de heer C. Visscher. Rechts onder: Samen met de heer P. C. Koole, directeur van de N.V., buigt groothandel vertegenwoordiger A. van der Heyde zich over de biercijfers. Geheel onder: Een flink gedeelte van het pand wordt ingenomen door de Agrotapijtafdeling. 21

Heineken - Tap en Schap | 1972 | | pagina 21