1 A. A. RUST B.V. onder nieuw dak 0 ui Bfinekw Heinekeii iHeineken lH" ®***l K*t«pl Heineken |H*I 0>«s1 gTtlpt Heineken Hrlnmlgvup) Sinds begin februari opereert Dranken handel A. A. Rust B.V. te Delft vanuit een nieuw vestigingspunt, gelegen aan de Rotterdamseweg. Men heeft daar een bestaand pand betrokken dat op 4 februa ri met een druk bezochte receptie feeste lijk werd „ingewijd". Hoewel hier dus niet van een nieuw dak kan worden gesproken, was voor deze drankenhandel de verhui zing uit de meer dan benauwde situatie in de binnenstad een dermate bevrijding, dat met het betrekken van het bewuste pand men het gevoel kreeg ook werkelijk onder nieuw dak te zijn gekomen. De geschiedenis van deze drankenhandel gaat terug tot het begin van deze eeuw. In 1910 werd de firma agent voor de Van Vollenhoven brouwerij waarna, 23 jaar geleden, het agentschap voor Heineken werd verkregen. In het afgelopen jaar is de onderneming van een klein bedrijf uitgegroeid tot een drankenhandel van flink formaat, die in Delft en omgeving vele horecabedrijven, levensmiddelenwin kels en slijterijen bedient. Op die groei heeft de heer A. A. Rust sr. een zeer duidelijk stempel gezet. Hij was (en is) een goed verkoper, gezien bij zijn afnemers, onder wie hij veel goodwill voor zijn bedrijf heeft gekweekt. Verder is hij zeer goed op de hoogte van de Drank- en horecawet. In het begin deed de heer Rust sr. alles alleen, tot en met de expeditie van de bestellingen, die hij met een driewielige bestelauto bij zijn klanten thuis bezorgde. Nu wordt hij bijgestaan door zijn zoon A. A. Rust jr., directeur, en nog zeven medewerkers. Het wagenpark bestaat anno 1972 uit drie flinke vrachtauto's, die op de nieuwe vestigingsplaats beter uit de wielen kun nen dan voorheen in de binnenstad. Daar had men de beschikking over slechts 500 m2 terrein, waarvan 110 m2 bebouwd, waarbij gewerkt moest worden in en vanuit de nauwe Hopstraat. Het huidige terrein is 2.640 m2 groot, terwijl het gebouw, waarin vroeger onder meer een distilleerderij en een meelfa briek gevestigd waren, een vloeropper vlakte van 350 m2 heeft. Het pand telt twee verdiepingen, waarvan de eerste in gebruik is voor de opslag van de gedis- tilleerdprodukten en dergelijke. Het trans port van de dozen naar beneden vindt plaats via een glijgoot, een overblijfsel uit de meelfabriekperiode. Beganegronds is de opslag van bier en frisdranken. Mogelijkheden tot uitbreiding, zowel binnen als buiten, zijn aanwezig, waarbij men er vooral aan denkt het drankenpakket een zo breed mogelijke basis te geven. Boven: De dozen gedistilleerd worden via een glij goot naar beneden getransporteerd. Rechts boven: Ter gelegenheid van de ingebruik neming van de nieuwe vestiging was de opslag ruimte op de begane grond feestelijk versierd. Rechts: De bierhoek. Onder: De heren A. A. Rust sr. en jr. tijdens de receptie. Rechts onder: Voorheen was Drankenhandel A. A. Rust B.V. in het pand achter de witte gevel geves tigd.

Heineken - Tap en Schap | 1972 | | pagina 19