Heineken Blikbier i€iiM?kcn Heineken fri.weflF&pJ Heineke^j Boven: Momentopname op de dag voor de grossiers (vrijdag 25 februari). Links: Blikvanger bierverkoper. Linksonder: De levens middelenhandel maakte kennis met Mérito sherry en Trovador Rosé, twee wereldbekende merken, die door Coebergh wer den gebracht. Onder: De heren P. A. M. Schrama, W. Valkenburg en F. C. G. Schrama (resp. 2e, 3e en 4e van links) in gesprek met de heer Kleiberg. Zoals de naam aangeeft Is de expo sitie uitsluitend toegankelijk voor de vakman, hetgeen een waarborg be tekent voor een zakelijk contact tus sen branchegenoten. Van de vele bezoekers, die gedu rende de vijf beursdagen (21 tot en met 25 februari) de vier hallen van het Jaarbeurscomplex bevolkten, is het overgrote deel in onze concern stand geweest. Zij werden aange trokken door enkele nieuwe zaken, waarvan de aanwezigheid van een der meest moderne computers een regelrechte beursprimeur beteken de. Deze computer, een I.B.M. systeem 3/model 6, berekende voor iedere belangstellende bezoeker de pre sentatie en optimale ruimte van zijn bier en frisdranken in winkelschap pen en/of displays. In deze bereke ning werd achtereenvolgens ver werkt: het verbruik van deze dranken per hoofd van de bevolking in de desbetreffende provincie. het deel dat daarvan thuis ver bruikt wordt. gezinsgrootte in het afzetgebied van de betrokken afnemer. zijn/haar klantenkring geprojec teerd op deze gegevens en dus: de optimale omzetmogelijkheden van bier en frisdranken in dat bedrijf. de presentatie van deze hoeveel heid dranken per strekkende meter schapruimte en tenslotte maar daarom zeker niet minder belang rijk een besparing van (aanvul)- werkzaamheden op ongelegen mo menten een besparing, die verkre gen wordt door het bouwen van weekenddisplays. Voor deze ruimtelijke en boekhoud kundige ordening van bier en fris dranken, die door de computer in een razend tempo werd „uitgete kend", bestond van de zijde van de bezoekende branchegenoten een 15

Heineken - Tap en Schap | 1972 | | pagina 15