BAROUGE L'ETOILE Uitgeverij Het Spectrum verwende de wijnwereld Uden Nieuwkuik Medio november werd de wijnwereld verblijd met de komst van een uitzonderlijk boek over het favoriete onderwerp. Uitzonderlijk omdat de Wijnatlas, onder wel ke titel dit boek wordt uitgegeven door Het Spectrum, een schat aan informaties bevat over alle wijngebieden die op onze aardbol te vinden zijn en daarnaast in zeven landen tegelijk verscheen. De boeiende tekst is weelderig voorzien van illustraties in kleur, bestaande uit foto's, landkaarten en etiketten van vele bekende wijn- merken. Hugh Johnson, internationaal befaamd publicist op het terrein van de wijn, is de geestelijke vader, ter wijl de naam Wina Born een deskundige vertaling in het Nederlands garandeert. Geen wonder dus dat het re sultaat niet anders dan voortreffelijk kon zijn. De Nederlandse uitgave werd op 23 november in aan wezigheid van een aantal vertegenwoordigers van de pers ,,ten doop" gehouden in de sfeervolle kelders van wijnhandel Bloem te Utrecht, waar flonkerend kaarslicht en de geur van wijn voor een passende achtergrond zorgden. Auteur Hugh Johnson was bij dit feestelijk gebeuren per soonlijk aanwezig, evenals vertaalster Wina Born. Beiden gaven na een inleiding van drs. M. Pijnenborg, directeur van uitgeverij Het Spectrum, een toelichting op het zo juist verschenen werk, waarna de aanwezigen in de ge legenheid werden gesteld enige soorten wijn te proeven. Het is welhaast onmogelijk hier een duidelijke indruk te geven van de rijke inhoud van de Wijnatlas. Beter kun nen wij u adviseren er zelf eens in te duiken. Al lezende en kijkende zult u dan, wijnkenner of niet, meegesleept worden door de sfeer die d'aloude, hier zo inspirerend beschreven natuurdrank die wijn heet, omgeeft. Aan de rand van de bebouwde kom in Uden werd een bestaande bak kerij met lunchroom omgebouwd tot barbedrijf. Het bijzondere van deze zaak is, dat het gehele interieur in twee kleuren is gehouden namelijk fel rood en zwart, hetgeen een sfeervolle aanblik geeft. De bar kreeg de toepasselijke naam ,,Ba- rouge". In totaal zijn er zeventig zit plaatsen, die zich in de vorm van krukken aan de bar en bij enige bartafeltjes bevinden. Het bedrijf valt bijzonder in de smaak, vooral bij de oudere jeugd. Café-restaurant-zalenexploitatie ,,De Ster" te Nieuwkuik is uitgebreid met een bar-disco-dancing, ,,1'Etoile" ge naamd. De nieuwe aanwinst werd gecreëerd in een bestaande schuur. Het romantische interieur verkreeg men door een combinatie van schoonmetselwerk (oude stenen), ruw stucwerk en gebeitst vurehout. De zaak telt 65 zitplaatsen. Buiten de krukken aan het buffet behoren daartoe enige vaste bankjes op een 20 centimeter verhoogde vloer. De exploitatie is geheel gericht op de jeugd. 27

Heineken - Tap en Schap | 1972 | | pagina 27