THIJS N.V. onder nieuwdak De levensmiddelengroothandel Thijs N.V. is snel ge groeid. Toen de zelfbedieningsgroothandel vaste voet in ons land kreeg, besloot de directie van deze nieuwe dis tributievorm een studie te maken. Dit had tot gevolg dat de Thijs N.V. korte tijd nadien een zb-groothandel ves tigde aan de Leemstraat in Roosendaal en in Bergen op Zoom aan de Moerstraatsebaan. De onderneming hield zich van dat tijdstip af bezig met beide distributievormen, te weten zelfbediening en thuisbezorging. Spoedig bleek dat de zb-afdeling nog meer kennis over de toepassings mogelijkheden voor de nieuwe distributievorm nodig had. Begin 1968 zochten de ondernemers aansluiting bij de Nederlandse Brugcentrale. Het samenspel met de Brug gaf sterke impulsen aan de verdere groei van de zb-af deling. De ontwikkeling van deze groothandelstak was zo heftig dat er plotseling een nijpend gebrek aan verkoop oppervlakte en parkeergelegenheid ontstond. Men pakte deze problemen energiek aan. Op braakliggend terrein tegenover de bestaande behuizing werd in recordtijd een nieuwe zb-groothandel van 1.800 vierkante meter ge bouwd te Roosendaal. In deze nieuwe verkoopruimte kon den de ondernemers zich met de verkoopvorm zb-groot handel eerst goed uitleven. De bedrijfsvoering van deze vestiging was zo succesvol, dat twee jaar na de feeste lijke opening de bouwput werd gegraven voor een om vangrijke verbouwing met uitbreiding van de verkoop oppervlakte. Plannen voor de uitbreiding met een aparte zb-drankenhal bestaan reeds voor beide vestigingen. In de Leemstraat te Roosendaal staat thans een Brug- groothandelscentrum van ongeveer 3.500 m2, waar de levensmiddelenhandel een uitgebreid assortiment aan treft. Bier is troetelkind Thijs N.V. is met zijn vestigingen in Roosendaal en Ber gen op Zoom een topverkoper van onze produkten Hei- neken en Amstel. Van meet af aan heeft dit bedrijf grote aandacht geschonken aan de verkoop van het artikel bier en talrijke malen heeft men in samenwerking met onze groothandelvertegenwoordigers fantasierijke promoties Het bedrijfspand van Thijs N.V. in Roosendaal, dat enige tijd geleden be langrijk werd uitgebreid, is nu ongeveer 3.500 m2 groot. (vervolg) Oud-wielrenner Wim van Est startte de Goldrace. Achter het buffet de heer Aerts, bedrijfsleider. 22

Heineken - Tap en Schap | 1972 | | pagina 22