chines snel in mandjes, netten of „gesealed" verpakt worden, zodat ze verkoopklaar bij de detaillist arriveren. Er zijn enorme koel- en vriesruimten, waar alles gepal- letiseerd is. Het interne transport zorgt ervoor, dat alle goederen samenkomen om daarna in één aflevering ge- expedieerd te worden. Daarbij worden de uit rolcontai ners samengestelde treintjes door trekkers naar de cen trale verzendhal gereden. Bij Cok B.V. heeft men geen laadperron of laadkuil. Men heeft bewust gekozen voor het systeem van de hefbrug (drie in totaal), waarmeê in één keer negen rolcontainers op laadhoogte van de vrachtwagens gebracht kunnen worden. Op deze ma nier kan één man in negen minuten een vrachtauto met 25 containers beladen. Er zijn speciale vrachtwagens voor het transport van diepvriesprodukten. Koelwagens en thermocontainers, waarin zowel diepvriesprodukten als gekoelde waren te gelijk met de overige goederen naar de afnemers ver voerd kunnen worden. Het administratieve hart van deze vooruitstrevende TlP- groothandel wordt gevormd door de computer, die ook ten dienste staat van de afnemers. Dit zijn ongeveer 160 aangesloten levensmiddelenbedrijven in Zeeuws-Vlaan- deren, West-Brabant, op Walcheren, Noord- en Zuid- Beveland, Goeree-Overflakkee en Tholen. Deze computerservice is een van de onderdelen van het dienstenpakket, dat Cok B.V. zijn afnemers biedt. Een pakket dat zou kunnen worden samengevat onder het hoofd „Begeleiding in alle opzichten van de winkeliers". Begeleiding op het gebied van opleidingen, ook voor het personeel van de afnemers. Begeleiding op het terrein van nieuwbouw, verbouw en inrichting. Verder treft de In het magazijn voor de verse waren. Achter de verschillende deuren bevinden zich de koel- en diepvriesruimten. winkelier bij Cok B.V. een modelwinkel aan, waar hij in alle rust kan overleggen welke meubelen voor zijn zaak het meest geschikt zijn. Daar staat ook de technische dienst voor hem klaar met de service, die aan de moder ne apparatuur verbonden is. Waar check-outs worden gefabriceerd, winkelbetimmeringen aan de praktijk ge toetst, koel- en diepvriesmeubelen gereviseerd. Een heel andere dienstverlening tenslotte is de huisdrukkerij, waar landelijk aangemaakt drukwerk, aangepast aan rayonele en individuele behoeften, gereed wordt gemaakt voor de afnemers. Als moderne groothandelsonderneming ziet Cok B.V. zijn functie niet alleen op het gebied van de distributie, maar ook op dat van de begeleiding van de afnemers, teneinde een zo groot mogelijk aandeel in de markt te verkrijgen. Veel aandacht wordt ook geschonken aan nieuwe artike len, die in de toekomst een steeds groter deel van het assortiment zullen gaan uitmaken. Het totale streven is erop gericht de detaillist van vandaag volledig van dienst te zijn bij zijn inspanning ook morgen nog een moderne ondernemer te zijn. Kijkje in een gedeelte van de non foodafdeling. 21

Heineken - Tap en Schap | 1972 | | pagina 21