onder nieuw dak COK B.V. Zeeland, Noordbrabant en Utrecht zijn deze keer de provincies waar bedrijven, die uit hun oude huizen waren gegroeid, een nieuwe vestiging betrokken. Een luchtfoto is nodig om een goede totaalindruk te krijgen van het nieuwe distributiecentrum van Cok B.V. in Kapelle, Zeelands grootste grossierderij en, zeker qua oppervlakte, in Nederland de primus inter pares. Op een terrein van ruim 5 hectare staat een 10.000 vierkante meter groot bedrijfscomplex, dat gebouwd is op de groei. Het laatste wil zeggen dat de afzonderlijke gebouwen naar behoefte kunnen worden uitgebreid, zonder dat daarvoor de dagelijkse gang van zaken ook maar eniger mate verstoord zou worden. Van het beschikbare terrein is ongeveer de helft in gebruik voor gebouwen, wegen, emplacementen en parkeerplaatsen. Het magazijn voor food en non food is 6.000 m2 groot, terwijl dat voor de verse waren 1.500 m2 beslaat. De technische dienst en de emballage hebben samen een pand van 1.000 m2 ter beschikking, waar nog een showroom van 250 m2 bij komt. Het kantoor heeft een oppervlakte van 1.000 m2. In het nieuwe distributiecentrum gaat men uit van vier hoofdgroepen: de kruidenierswaren, de agf-groep, de vleeswaren- en zuivelgroep en de non-foodartikelen. Alle groepen vereisen een speciale behandeling en worden daarom vanaf inkoop tot expeditie afzonderlijk bestuurd en begeleid. Om enkele bijzonderheden te noemen, verse groenten en fruit kunnen met behulp van moderne ma- Rolcontainers en hefbruggen vervullen bij de afvoer een belangrijke rol (foto's boven en rechts). De computer staat zowel het eigen bedrijf als de afnemers ten dienste. Het distributiecentrum van Cok B.V., vanuit de lucht gezien. Op de voor grond het kantoor, links daarvan het grote magazijn voor food en non food; daarachter het pand waarin de technische dienst, de emballage en de showroom zijn ondergebracht. Rechts het magazijn voor de verse waren.

Heineken - Tap en Schap | 1972 | | pagina 20