Pensioengerechtigde weer in functie &inê' Vlak voor het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd zou hij af gedankt worden als niet een actieve, antiekminnende Rotterdammer voor hem in de bres was gesprongen om dat hij in deze bijna 65-jarige een vitaliteit zag, waarvan men nog veel plezier zou kunnen beleven. Als een duidelijk bewijs daarvan staat dan nu weer fier, in het centrum van Rotterdam, waar Binnenweg en Nieuwe Binnenweg, Mauritsweg, Eendrachtsweg en Westersingel bij elkaar komen, de vroegere centraal- post van de R.E.T. (Rotterdamse Elektrische Tram), die daar als ,,'t Oude Tramhuys" zijn levens avond slijt met een functie in de horecawereld. Het tramhuisje startte zijn carriere aan het Beursplein. Vervolgens stond het een tijdlang aan de Coolsingel en daarna op het Weena om tenslotte zijn laatste periode bij de R.E.T. door te brengen op het Kruisplein. Het was de heer W. F. Marquart, hoofd ambtenaar van het G.E.B. en Rotter dammer in hart en nieren, die uit liefhebberij, vooral voor de schaarse overblijfselen uit Rotterdams ver leden, het smeedijzeren gebouwtje uit 1903 in november 1967 net op tijd onder slopershanden vandaan haalde en het tijdelijk liet overbrengen naar de Ommoordseweg. Met vrienden, kennissen en relaties besteedde hij ongeveer 2600 manuren en een ver zameling oude materialen, waaronder bidstoelen en een smeedijzeren koor hek uit de gesloopte kathedraal aan de Westzeedijk, om het tramhuisje op te knappen en opnieuw in te richten. Bij gebrek aan belangstelling zou de heer Marquart genoodzaakt geweest zijn het huisje, via een ad vertentie in een Amerikaans blad bijvoorbeeld, van de hand te doen, want aan de Ommoordseweg mocht het niet blijven staan. Gelukkig ech ter bleven de reacties niet uit, zodat zijn wens om het gerestaureerde stukje antiek als koffiehuis of proef lokaal in de binnenstad te laten terugkeren tenslotte in vervulling Nauwelijks op zijn jongste basis, toe vallig dichtbij een tramhalte, werd van ,,'t Oude Tramhuys" al dank baar „misbruik" gemaakt. Kennelijk gewoontegetrouw ging een bejaarde dame naar binnen en liet zich, hoe wel enigszins verbaasd, een verfris sing brengen. Toen de tram aankwam stapte ze haastig op niet beter weten de of de consumptie was de nieuwste service van de R.E.T., waarna het de beurt was aan de ober om verbaasd te kijken. 27

Heineken - Tap en Schap | 1971 | | pagina 27