Gastvrouwen te gast bij Heineken de horecasector Damesvoetbal ook al in Heineken ook bij een mees getapt Een zevental gastvrouwen van het Nationaal Bureau voor Toerisme be zocht onlangs de Heineken brouwerij in Amsterdam. Met nog enkele anderen vormen zij het door het Nationaal Bureau voor Toerisme in samenwerking met de provinciale V.V.V.'s opgerichte Holland Hostess Team. Een team dat de dankbare maar veelomvattende taak heeft om, op verzoek, buitenlandse relaties van overheid, bedrijfsleven en instellin gen van uiteenlopende aard te ont vangen, wegwijs te maken in de omgeving, hen te vergezellen op ex cursies door ons land en uitgebreide informaties te verstrekken. Ook het optreden als gastvrouw bij „Holland Promotion" in het buitenland is een onderdeel van de werkzaamheden. Charmant, onvermoeibaar en met een perfecte kennis van zaken voeren de hostesses steeds weer hun opdrachten uit. Maar tijdens de rondleiding op de Heineken brouwerij ging het even anders en waren het de Holland Hostesses zelf die luisterden en gast vrij onthaald werden. Een rol die hen overigens ook goed paste en waarbij bleek hoe belangstellend zij zijn wanneer het erom gaat hun ken nis te verrijken. Nog even en we zien op de voetbal- transferlijst niet alleen namen als Johan Cruyff en Nico Rijnders maar ook Anny Jansen of Marietje de Jong. Voetballende dames zijn im mers steeds meer „in". Geregeld worden op verschillende plaatsen in het land bedrijfstoernooien of vriend schappelijke wedstrijden voor hen ge organiseerd. Op het Zuidhollandse eiland Voorne, waar in het afgelopen seizoen elke bar of café met vol doende stamgasten die wilden voet ballen, aan een soort vakantiecompe titie deelnam, waren de dames nog enthousiaster dan de heren. Hoe sportief zij voor de dag kwamen toont op de foto het team van „Honky Tonk" uit Brielle. Een hele eer voor Heineken, nietwaar! Dat Heineken ook bij een mees getapt is, bewees de heer J. A. Verweij uit Zwolle, die ons de hierbij afgedrukte foto toestuurde. Urenlang zat hij met zijn camera bij een krat, waarin zich een mezen- familie gevestigd had. Bij het voeden van de jonge meesjes knipte hij af. Het leverde een mees-terlijk plaatje op. 26

Heineken - Tap en Schap | 1971 | | pagina 26