ARTS STAM Café-restaurant-zalenexploitatie Gaanderen Café-restaurant-bar Garderen Het vernieuwde zalencomplex te Gaanderen is een mooi voorbeeld van de wijze waarop men volkomen ver ouderde en vervallen zalen tot een modern bedrijf kan maken. Ondanks de handicap van een lage, in het zicht blijvende spantconstructie, was het mogelijk een zogenaamd zaagtandplafond te maken, dat nu karakteristiek is voor het bedrijf. Ruimtewinst ontstond toen het toneel door middel van een open trap min of meer bij de zaal getrokken werd, terwijl het als plaats voor toespraken, voorstellingen en dergelijke toch ge handhaafd kon blijven. Fraaie vouw wanden verdelen het complex in een foyer, een kleine en een grote zaal. Ook de secondaire ruimten werden niet vergeten. De entree, garde robe, buffet en toiletten werden ge heel nieuw opgetrokken. Dat de ver bouwing van dit bedrijf gerechtvaar digd was, blijkt uit de belangstelling waarin het zich in Gaanderen en ver re omstreken mag verheugen. Het nieuwe interieur van het zalencomplex in Gaanderen. Het zogenaamde zaagtandplafond vormde hier dé oplossing om een spantconstructie te camoufleren. Gelijktijdig met het 25-jarig bestaan van het bedrijf werd de heropening van dit bekende vroegere dorpscafé gevierd. Door uitbreiding van het res taurantgedeelte was het mogelijk ge worden het vroegere dorpscafé te herscheppen in een intieme café-bar lokaliteit. Met een aparte biljart ruimte, welke toch in open verbin ding staat met café, bar en restaurant, heeft men een bedrijf gekregen, dat ongeveer 75 bezoekers kan herbergen. De eilandbar ligt centraal en biedt plaats aan 20 gasten. Dat dit bedrijf zich in een brede klantenkring mag verheugen lijdt geen twijfel. Het dorpscafé Stam werd herschapen in een intieme café-bar lokaliteit. 25

Heineken - Tap en Schap | 1971 | | pagina 25