HEINEKEN EXPOSITIE van gerst tot bier op de Flevohof De Flevohof, die op 21 mei geopend werd, (zie Tap Schap van juni) draait op volle toeren. Deze perma nente landbouwmanifestatie, uniek in de wereld, trekt dermate veel belang stellenden dat de aanvankelijke pro gnose van 650.000 bezoekers in de eerste zeven maanden reeds na drie maanden ruimschoots overtroffen was. Sinds enkele weken is in een der paviljoens nu ook de expositie „Van gerst tot bier" in bedrijf. Heineken toont hier aan de hand van spreken de voorstellingen, verlichte kleuren dia's, kleine maquettes en op schaal uitgevoerde bedrijfsonderdelen de ge hele bierbereiding van a tot z aan de belangstellende consument. De expositieruimte is zodanig inge deeld, dat het publiek, al rondgaan de, een goede indruk krijgt van de verschillende fasen van het proces. Bijzonder tot de verbeelding spreekt het miniatuurbrouwhuis met zijn vier ketels tegen een achtergrond van een grote, verlichte kleurendia van de brouwzaal in Den Bosch. Ook de kleine gistbak met een bedrieglijk echt lijkend schuimdek en de kop van een lagertank zijn zodanig uitge voerd, dat men zich in een kleine brouwerij waant. De enige bewegen de onderdelen van de expositie vor men de bottelarij (een lopende band met daarop de belangrijkste „hande lingen" symbolisch weergegeven) en aan het einde van de rondgang een draaiende spiraal-zonder-einde, waar in exportflessen gemonteerd zijn. Voor degenen, die bijzonderheden of een nadere uitleg verlangen, is op de expositie een informatrice aanwezig. Midden: De gistbak omlijst" met enkele kleurendia's, die een uitleg geven van het gistproces. Boven: Het miniatuur brouwhuis. Onder: Doorkijkje met rechts de symbolisch weergegeven wortkoeling en op de achtergrond de kop van een lagertank. 22

Heineken - Tap en Schap | 1971 | | pagina 22