service voor Nieuwste SRV-wagen als primeur bij Van Bilsen N.V. jmelk en* Imelkprodui I frisdranken jlevensmi^ diepvries Rond het paradepaardje, dat in tegenstelling tot de grotere wagens in het magazijn stond opgesteld, had men enkele zitjes gemaakt om de klanten te ontvangen. Heine- ken zorgde, via een kleine bar, voor de nodige verfris singen. Daarnaast was er nog een enkele fabrikant met een presentatie van zijn produkten aanwezig. De winkelwagenshow is bij de afnemers van de firma Van Bilsen bijzonder goed aangeslagen. Er was veel belang stelling, in het bijzonder voor het nieuwe type wagen, waarvan er drie verkocht en zeven besteld werden. Deze presentatie-met-primeur was een idee van de heer M. van Bilsen, die samen met zijn broer, de heer A. van Bilsen jr., het bedrijf leidt, dat kort na de oorlog door hun vader gesticht werd. De heer A. van Bilsen sr. begon in 1939 als detailhandelaar met als enige artikelen boter en eieren, die hij aanvankelijk per fiets, daarna met een duwwagen, vervolgens per bak fiets en paard-en-wagen en tenslotte met een kleine bestel auto bij zijn klanten bracht. Direct na de oorlog werd het assortiment uitgebreid en al spoedig kon de heer Van Bilsen zich grossier noemen. In 1962 werd het besluit genomen de verkoop uitsluitend te richten op de melk- detailhandel. Nadat de grossierderij een groot aantal jaren in Breda, waar de bedrijfsoppervlakte van 150 m2 tot 1200 m2 uit groeide, gevestigd was geweest, verhuisde men eind vorig jaar naar Etten-Leur. Hier heeft men met in totaal 2600 m2 magazijn, inclusief kantoren en 2500 m2 emballageterrein voorlopig de ruimte. Ook op ander gebied is de naam Van Bilsen voor velen geen onbekende. De groei van het bedrijf deed destijds de gedachte ontstaan samen met soortgelijke bedrijven te komen tot meer gezamenlijke activiteiten op landelijk niveau. Door de komst van het knipkaartsysteem, waarmee de firma Van Bilsen een van de eerste was, is de Stichting de Knipkaart ontstaan, waaruit later de commerciële vereniging De Knip is voortgekomen. De huidige S RV is het gevolg van een fusie tussen Super Ratio en De Knip, van welke laatste vereniging de heer Van Bilsen sr. een van de grote promotors is geweest. Etten-Leur. Bij A. van Bilsen N.V., de S RV-groot- handel, die op het gebied van verkoopbevordering en service immer bijzonder actief is, viel begin juli weer iets bijzonders te beleven. Men hield toen gedurende drie dagen een show van rijdende winkels, waarbij het nieuwste S RV-paradepaardje, de semi-traditionele wagen, voor het eerst te zien was. In de serie rijdende winkels is de semi-traditionele wagen de kleinste. Hij is slechts 5 meter lang, maar door de ook hier uitgekiende indeling is er niet minder dan 9 vier- Boven: In het magazijn was een flinke ruimte vrijgemaakt voor de presen tatie van de nieuwste SRV-wagen (rechts). Midden: niet minder dan 9 m2 schapruimte. Onder: Er was veel belangstelling voor de semi-traditionele wagen. kante meter schapruimte. De aanschaf van deze kleinste rijdende winkel is de eerste (en financieel gemakkelijkste) stap, die de melkhandelaar kan doen ter vervanging van aanhangwagen of andere kleine transportmiddelen. Deskundigen van S RV verzekerden ons, dat met de semi- traditionele wagen (aanschaf ruim 21.000 gulden) bij een jaaromzet van 215.500,een ondernemersloon van 22.500,gegarandeerd is. 16

Heineken - Tap en Schap | 1971 | | pagina 16