MERKENS Dranken groothandel dat het bedrijfspand een „open" etage heeft, die via twee trappen en twee liften toegankelijk is. Deze ver dieping is gedeeltelijk in gebruik voor non food artikelen, terwijl verder reeds een flinke ruimte is uitgetrok ken voor de verkoop van huishoude lijke apparaten als radio-, televisie toestellen en dergelijke. De gang van zaken bij deze zb-groot- handel is zo, dat 95 procent van de orders telefonisch binnenkomt. De bestelde artikelen worden door het magazijnpersoneel in containers ge reedgezet en vervolgens door de klan ten afgehaald. Een klein gedeelte van de afnemers volgt het systeem van komen, kiezen, kopen. Voor het interne transport beschikt men over een elektrische heftruck en drie handpallettrucks. De aangevoer de goederen worden met behulp van de liften naar de etage getranspor teerd, terwijl de haalklant via de lift zijn wagentje met artikelen naar be neden kan vervoeren, De N.V. Hagex heeft acht mensen in dienst. De directie wordt gevoerd door de heer A. Th. van Engh sr., bijgestaan door zijn zoons de heren A. Th. en O. L. van Engh. Het nieuwe pand, dat tengevolge van enkele bijzondere gemeentelijke voor schriften bijzonder solide opgetrokken is, biedt de komende jaren voldoende ruimte. Indien er uitgebreid moet worden zijn de mogelijkheden volle dig aanwezig, aldus de heer Van Engh sr., die voorts op de ruime par keergelegenheid wijst. Bijzonder op merkelijk vindt hij de duidelijke om zetstijging die na de ingebruikneming van het groothandelsgebouw gecon stateerd wordt. Kijkje in het magazijn met links van het midden trap en lift naar de „open" verdieping. De check-out. De officiële ingebruikneming op 31 juli van het nieuwe pand aan de Californiadreef in Utrecht betekende voor Merkens Drankengroothandel C.V. de viering van een dubbel feest. In het bijzonder was het dat voor de heer J. Merkens, de man die veertig jaar geleden dit bedrijf stichtte, het daarna leidde en groot maakte. In deze veertig jaar is er veel veran- Het 40-jarig bestaan van Merkens Dranken groothandel werd in het nieuwe bedrijfsgebouw gevierd. 11

Heineken - Tap en Schap | 1971 | | pagina 11