IN MEMORIAM DR. H. P. HEINEKEN IN DIT NUMMER: Op 3 mei overleed, op 85-jarige leeftijd, onze vroegere directeur, president-directeur en gedelegeerd commissaris, dr. H. P. Heineken. In deze functies, die hij achtereenvolgens van 1914 tot 1951 bij Heineken's Bierbrouwerij Maatschappij N.V. ver vulde, heeft dr. Heineken een uiterst belangrijke bijdrage geleverd tot de groei en bloei van de onderneming, die in 1864 door zijn vader, Gerard Adriaan Heineken, werd ge sticht. Zijn beleid werd gekenmerkt door een zeer moderne visie op het bedrijfsleven, die de invoering van vele ver nieuwingen in de brouwerij betekende. Daarnaast was hij zeer sociaal voelend. Ook in het maatschappelijk leven genoot dr. Heineken grote bekendheid. Zo is hij voorzitter geweest van de raad van beheer van het Amsterdamse concertgebouw en bestuurslid van verschillende binnenlandse en buitenlandse ondernemingen en verenigingen. De Nederlandse en de Franse staat verleenden hem in 1938 een hoge onderschei ding. Zijn naam werd in 1963 verbonden aan de dr. H. P. Heineken-prijs, die eens in de drie jaar wordt uitgereikt aan diegene, die een uitzonderlijke prestatie heeft geleverd op het gebied van de biochemie en de biophysica. In memoriam dr. H. P. Heineken2 De nieuwe brouwerij in Zoeterwoude 3 Bokma N.V4 Vrumona introduceert vernieuwde SiSi Cassis 6 Oud en nieuw bij Vrumona horeca8 Plastic krat voor 30 cl fles9 Beurzen10 Etalagewedstrijd Apeldoorn13 50-jarige jubileum13 Flevohof14 Onder nieuw dak16 Studiedag V O L21 Brewmaster activiteiten22 Leven in de bouwerij24 Amsterdam herstelde stedenschoon26 Met Pon in de ton26 Alpha hotel27 Open dag jubilerend agentschap27 Nieuw p.o.s.-materiaal28 BIJ DE VOORPAGINA: Voor het voetlicht verschijnt deze keer de maquette van de nieuwe brouwerij in Zoeterwoude. Het start sein voor de uitvoering van dit reusachtige project is inmiddels gegeven en de eerste werkzaamheden ter plaatse zijn thans aan de gang. Voor meer bij zonderheden verwijzen wij naar pagina 3. Tap en Schap is een tweemaandelijkse uitgave van Heineken Nederland N.V., afdeling Commercial Relations. Redactie/adres: W. J. Bruggeman, Postbus 455, Rotterdam. 2

Heineken - Tap en Schap | 1971 | | pagina 2