ALPHA GESLAAGDE OPEN DAG VAN JUBILEREND AGENTSCHAP het grootste hotel van Nederland Op 29 april 1971 werd ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van het agentschap A. Janssen, Groothandel in dranken N.V. te Venlo, een „open dag" georganiseerd. De drankenhandel wilde door middel van deze manifestatie alle horecaondernemers uit Venlo en omstreken een in druk geven van de mogelijkheden van dienstverlening die dit agentschap de horecabedrijfstak biedt. Meer dan twee honderd ondernemers namen kennis van het uitgebreide assortiment, dat in overzichtelijke stands werd tentoon gesteld. Behalve Heineken en Amstel, die onder andere met bouwkundige dienst en commercieel-technische dienst vertegenwoordigd waren, namen ook Vrumona, Hoppe en Van Olffen aan dit evenement deel. Deze dag is mede dank zij de inzet van de medewerkers van de stands en het personeel van de drankenhandel een volledig succes geworden en heeft bijgedragen tot een versteviging van de betrekkingen tussen drankenhandel en cliënten. Op deze wijze uitgevoerd verdient dit initiatief ongetwij feld navolging. Een indrukwekkende loot aan de stam van de Europese hotelbouw is ongetwijfeld het Alpha Hotel aan de Amsterdamse Europaboulevard, dat tevens het grootste hotel van Nederland is. Alpha behoort tot de nog jonge Nederlandse tak van het Britse Strand Hotels concern, dat Amsterdam uitkoos voor haar eer ste continentale vestiging. Amster dam, zo vond men, vormt een toe gangspoort tot het Europese vaste land en is een belangrijk economisch en toeristisch centrum. Het monumentale gebouw bestaat uit 16 verdiepingen, kan aan 1200 gasten onderdak verschaffen en be vat verschillende bars en restaurants. Het gespecialiseerde Falstaff restau rant en „De Grenadier", een unieke pub met drie bars die elk een eigen stijl vertegenwoordigen, ademen een typisch oud-Engelse sfeer. De „Cof feeshop" daarentegen heeft volledig de allure van een Nederlandse boer derijkeuken. Hier worden tegen re delijke prijzen Nederlandse speciali teiten geserveerd door de in folklo ristische kledij gestoken diensters. De „gouden" Rembrandtzaal, een mo dern en luxieus onderdeel van het hotel, met kurkkleurige wanden en Een kijkje in de pub ,,De Grenadier", die een typisch oud-Engelse sfeer ademt. Voorzijde van het monumentale Alpha hotel goudkleurig en geel karpet, is be stemd voor ontvangsten, banketten, tentoonstellingen en dergelijke. Het feiten- en cijfermateriaal van Alpha leerde ons dat het gebouw rust op 108 palen, die elk een ge wicht van 110.000 kilo torsen. Een greep uit de inboedel leverde het volgende op: 26 kilometer tapijt. 18.000 handdoeken, 6.888 kleren hangers, 2 piano's en 1 bowllepel. Verder wordt gemiddeld per etmaal 275.000 liter leidingwater gebruikt. Wil men iets anders drinken kan kan gekozen worden uit een uitge breid drankenpakket, waarin het gehele assortiment van het Heineken concern is opgenomen. De officiële opening van het hotel werd op 5 april verricht door Z.K.H. Prins Bernhard. Op diezelfde dag werden 150 ballonnen opgelaten. Elke ballon was voorzien van een uitnodiging voor twee personen om te dineren in het Falstaff restaurant. De doelstelling van geheel tenslotte is, aldus directeur Wim Mentink, „Het presenteren van eigentijdse hotelaccommodatie, die afgestemd is op de toerist en de zakenman van vandaag en morgen. Het Alpha Hotel is een moderne „pleisterplaats" met een informele sfeer en realisti sche prijzen." 27

Heineken - Tap en Schap | 1971 | | pagina 27