STUDIEDAG: NIEUWE AANPAK MET PRAKTISCHE INFORMATIE □□□n □uHtr V.O.L. bouwde aan (in) toekomst Op 13 mei organiseerde de V.O.L. (Vereniging van Oud-leerlingen van erkende hotelscholen) in Motoresto te Bunnik een studiedag met als on derwerp „Nieuwbouw of verbouw in uw bedrijf". Het bijzondere van deze dag was dat door de drie sprekers werd uitgegaan van een concreet gegeven, waarvan zij ieder een gedeelte behandelden. Dit gegeven omvatte de bouw van een motel, dat wil zeggen een weg restaurant met zaal- en hotelaccom modatie naar een ontwerp van de heer D. Solinger, hoofd van het Hei- neken bouwbureau. De inleidingen van de sprekers, die tevoren over het onderwerp overleg hadden gepleegd, waren geheel op dit concrete gegeven afgestemd. De drie sprekers waren achtereen volgens de heren drs. J. Vergouwen van Horecaf Productiviteitscentrum (marktonderzoek, programma van eisen, financiering en te benaderen instanties), D. Solinger (bouw en in richting) en W. Prins van Zwanen burg N.V. (keuken en buffet). Het geheel van de behandelde onder werpen was, compleet met tekenin gen, verwerkt in een syllabus, die de deelnemers aan het einde van de ochtend uitgereikt kregen. Naar aanleiding van de schriftelijk ingediende en later opgekomen vra gen vond 's middags een levendige discussie plaats, waarbij het forum, bestaande uit de hiervoor genoemde heren, menig praktijkprobleem voor gelegd kreeg. Deze nieuwe aanpak heeft zeer we zenlijk bijgedragen tot een betere, op de praktijk gerichte voorlichting aan die ondernemers, die in de toekomst een horecabedrijf willen gaan (ver)- bouwen, omdat op deze dag een dui delijk inzicht werd gegeven in het geheel van planning, voorbereiding en uitvoering van het totale project. V.l.n.r. de heren P. J. Hafkamp, V. E. Schaeffer (beiden bestuurslid van de V.O.L.), Prins en Vergouwen. Linksboven: Een groot gedeelte van de ruim honderd deelnemers aan deze studiedag. Rechtsboven: De heer Solinger sprak over de bouw en de inrichting. Op deze studiedag werd uitgegaan van een concreet gegeven, een ontwerp, waarvan de te keningen op het scherm werden geprojecteerd. 21

Heineken - Tap en Schap | 1971 | | pagina 21