D. VAN DER POL ZONEN N.V. Een toost op het succes van het nieuwe bedrijf. V.l.n.r.: de heren Visser sr. en jr. en de heer Kranenberg. gevoerd. Het laatste gebeurt op een bepaalde strook van het buitenterrein. Zodra de pallets vol zijn, worden ze naar een andere strook verreden. De door de leveranciers aangevoerde goederen worden met de heftruck gelost. In het magazijn, waar ter be vordering van de snelheid van wer ken de goederen uitsluitend gepalleti- seerd zijn opgeslagen, kan onder de overspanningen drie hoog, daarnaast vier hoog gestapeld worden. Het sor teren vindt binnen plaats. Bij het laden gaat men uit van een uitgekiend bestelformulier, waaraan letterlijk een minimum aan papieren duplicaten) vastzit. Vanwege de veelzijdigheid van de goederen, de verschillende soorten klanten en te vens om de capaciteit van de vracht wagens maximaal te benutten, wordt het laden met de hand uitgevoerd. Door een efficiënte route-indeling, werkend volgens een bepaalde code, is ook het klaarmaken en gereedzet- ten van de bestellingen goed voorbe reid, waardoor ook dit onderdeel wei nig tijd vergt. Achter in het magazijn bevindt zich een gedeeltelijke verdieping, die als zolder dienst doet. Daaronder is een betegelde ruimte, waar de apparatuur voor de bereiding van limonade, tonic en gedistilleerd staat opge steld. De limonade heeft als merk 't Vissertje. De tekst op de eigen gla zen overnemend en projecterend op het nieuwe bedrijf zouden we willen besluiten met: ,,'t Vissertje doet 't maar best Dubbeldam, 11 mei 1971. De afge lopen jaren heeft de bij de SRV aangesloten levensmiddelengroothan del D. van der Pol Zn. een specta culaire groei doorgemaakt. De histo rie van dit bedrijf gaat terug tot 1885, toen vader Van der Pol in Wijk en Aalburg een handel in boter en eieren opzette. De klantenkring strekte zich toen reeds uit tot Dubbeldam. De beide zoons vestigden zich in 1958, tegelijk met het overnemen van een kleine grossierderij, in Dordrecht, waar de zaken zich tamelijk geleide lijk ontwikkelden. Toen in de jaren zestig de parallellisatie een feit werd, kwam de groei van het bedrijf al gauw in een versnelling terecht. In 1966 werd in Dubbeldam een pand van 1000 m2 met 1300 m2 terrein er bij in gebruik genomen. Nauwelijks vijf jaar later was men reeds uit deze toch tamelijk ruime jas gegroeid en moest naar een nieuwe behuizing worden uitgezien. Die kon worden gerealiseerd even buiten Dubbeldam, waar men nu de beschikking heeft over een 5000 m2 groot terrein, waar van 2400 m2 bebouwd is. In het ma gazijn nemen de kantoren en dienst ruimten op de verdieping nog eens 480 nr in beslag. Door de verplaats bare achterwand kan een eventuele uitbreiding op tamelijk eenvoudige wijze uitgevoerd worden. Aan die zijde van het gebouw heeft de N.V. een optie op een stuk terrein van 4000 nr. De officiële opening werd verricht Gezicht op het 2400 m2 grote nieuwe bedrijfspand vxan D. v.d. Pol Zn. N.V. in Dubbeldam. 19

Heineken - Tap en Schap | 1971 | | pagina 19